Badania kardiologiczne w Bydgoszczy

Moja mama jest osobą, według mnie, niestrudzoną. Na pewno pomagało jej to w wychowaniu czwórki dzieci i pracy zawodowej, tylko, że wtedy była trochę młodsza. Gdy przekroczyła sześćdziesiątkę i nie zwolniła trybu życia zwróciłam jej uwagę, że musi zacząć o siebie bardziej dbać. Nie bardzo wzięła sobie moją radę do serca.

Co wykrywa badanie echa serca?

echo serca bydgoszczJednak zdrowie i tak się upomni. Gdy mama zaczęła słabnąć, a raz nawet omdlała powiedziałam, że nie dam jej spokoju, póki nie odwiedzimy lekarza. Zgodziła się. Najpierw był lekarz rodzinny, który wysłał mamę do kardiologa i zasugerował echo serca. Cieszyło mnie, że mama będzie miała wykonane badanie. Uspokoiłoby mnie to, a może i ona wzięłaby sobie do serca przestrogę. Gdy zapisywałam ją na wizytę u kardiologa termin wizyty, eufemistycznie ujmując, zaskoczył mnie i nie czekając, zapytałam o badania echa serca robione prywatnie i o prywatną wizytę u kardiologa. W Bydgoszczy przyjmowało dużo specjalistów i o ten rodzaj wizyty nie musiałam się martwić. Najbardziej chodziło mi o wykonanie echa i o to, co powie na nie lekarz. W okienku usłyszałam, że w tej przychodni prywatnie nikt nie przyjmuje. Wróciłam do domu, wpisałam w komputerze echo serca bydgoszcz, zadzwoniłam pod pierwszy numer i zapisałam mamę na pojutrze. Ależ byłam zadowolona. Teraz tylko chciałam, by badanie wyszło prawidłowo. Podczas robienia echa okazało się, że zastawki serca pracują prawidłowo, komory są w porządku, płynu w worku osierdziowym nie ma, powodów do zmartwienia też.

Odetchnęłam z ulgą. Mama chciała już coś mi powiedzieć, ale wtedy lekarz dodał, że jednak w jej wieku ważne jest, by więcej odpoczywała niż obecnie i pilnowała zdrowia, bo jest ono najcenniejsze. Lekarz był bardzo miły i chyba przekonał mamę, by zmieniła trochę swoje nawyki. Nawet zgodziła się kontrolnie odwiedzić go jeszcze raz.