Cięcie z wykorzystaniem lasera – Śląsk

Obróbka materiałów z wykorzystaniem wiązki lasera jest znana od wielu lat. Jedną z metod, która wykorzystuje ten proces jest wycinanie. Liczba firm oferujących tego typu usługi z roku na rok wrasta. Zresztą nie tylko firm. Klientów także przybywa. Skąd wynika takie zainteresowanie wycinaniem laserowym? Jak wygląda sam proces?

Zalety cięcia laserowego

wycinanie laserowe ŚląskCo wyróżnia cięcie laserowe spośród innych metod? Jest to przede wszystkim połączenie ogromnej precyzji z niską ceną. Jak jednak wygląda sam proces cięcia? Wiązka lasera uderza o powierzchnię obrabianego materiału, tym samym mocno go nagrzewając – co powoduje stopienie lub odparowanie powierzchni. Te dwa procesy nie są jedynymi, które powstają po uderzeniu wiązką lasera. Oprócz tego możemy mieć również do czynienia z wydmuchiwaniem materiału. Są to trze odmiany cięcia z wykorzystaniem wiązki lasera. Różnią się one między sobą rodzajem i sposobem wykorzystania gazu roboczego. Cięcie laserowe wiąże się z wieloma zaletami, których nie spotkamy w żadnej innej metodzie tego rodzaju obróbki. Wycinanie laserowe niesie ze sobą bowiem niskie ryzyko uszkodzenia oraz strat materiału. Wytwarzana w procesie wiązka precyzyjnie trafia w obszar, który ma zostać poddany obróbce, przez co nie uszkadza powierzchni znajdującej się dookoła. Dzięki tej metodzie nie dochodzi do zmian w strukturze ciętego materiału. Jeśli przekonało nas wycinanie laserowe Śląsk oferuje wiele lokalizacji, gdzie grupa ekspertów zajmuje się profesjonalnym wycinaniem materiałów, z wykorzystaniem urządzeń służących do tego rodzaju obróbki.

Co najważniejsze wycinanie laserowe pozwala na uzyskanie identycznego kształtu i rozmiaru na setkach elementów. Powtarzalność wzorów sprawia, że są one identyczne. Dlatego też z wycinania laserowego korzysta tak wiele branż.