Co powinniśmy wiedzieć o noszeniu soczewek kontaktowych.

Użytkownicy soczewek kontaktowych acuvue oasys chcących je nosić w sposób bezpieczny, powinni przestrzegać zaleceń specjalistów w zakresie ich pielęgnacji i użytkowania. Air optic aqua są dobre.

Air optic awua to soczewki.

szkła kontaktowePomaga w tym stosowanie środków pielęgnacyjnych oraz specjalnych pojemniczków do przechowywania soczewek air optix aqua oraz freshlook dimensions. Niewłaściwe stosowanie soczewek kontaktowych może doprowadzić bowiem nawet do uszkodzenia wzroku. Czasami mogą rozwijać się także choroby oczu jak np. owrzodzenie rogówki co może prowadzić do utraty wzroku. Soczewki trzeba też nosić zgodnie z terminem ich przydatności. Przedłużone noszenie soczewek kontaktowych wiąże się z powiększonym ryzykiem zapalenia rogówki. Soczewki powinny być także ściągane na noc, nawet jeśli możliwe jest ich noszenie przez całą dobę. Ryzyko noszenia soczewek kontaktowych przez cały czas sprawia, że rośnie ryzyko występowania chorób. Soczewki przez nas kupowane powinny być z autoryzowanych salonów optycznych, gdyż tylko wtedy mamy gwarancję, że kupione soczewki przeszły przez wszystkie normy produkcyjne i są przeznaczone do komfortowego noszenia i nie jesteśmy narażeni na żadne ryzyko związane z ich użytkowaniem. Soczewki powinien nam dobrać lekarz, gdyż źle dobrane soczewki nawet przy zgadzających się mocach mogą powodować podrażnienia oczu i nasz organizm może ich nie przyjąć. Użytkowanie soczewek wiąże się z ogromną wygodą jakich nie gwarantują okulary, jednakże decydując się na soczewki, musimy znacznie bardziej dbać o higienę oczu jak i dbać o same soczewki.

Odpowiednio dobrane i użytkowane w prawidłowy sposób, gwarantują nie tylko prawidłowy wzrok, ale i bezpieczeństwo dla naszych oczu. Pamiętajmy zatem o prawidłowym użytkowaniu soczewek acuvue oasys i nie bójmy się odłożyć okularów na bok kupmy air optic aqua.