Co to są rolety dzień-noc?

Rolety dzień-noc są to rolety wewnętrzne, których tkanina zbudowana jest z naprzemiennych pasów materiałów oddzielonych przestrzenią przepuszczającą światło. Rolety te wyglądają bardzo efektywnie, możemy je stosować w pomieszczeniach zamiast firanek, sprawiają wrażenie lekkości i wyrafinowania, nie przytłaczają sobą wnętrza.

Rolety dzień-noc alternatywą dla żaluzji

rolety dzień nocRolety te są fajnym rozwiązaniem dla okien, alternatywą dla żaluzji czy zwykłych rolet. Rolety używa się tak, że jak się pociągnie za sznurek to paski opadają i uzyskujemy pełne zaciemnienie (noc), jak się pociągnie znowu, to paski się podnoszą i uzyskujemy funkcję dzień. Roleta dzień jest idealnym rozwiązaniem dla salonu, kuchni a także dla okien wychodzących na strony słoneczne. Mogą być zamontowane jako rolety kasetowe z prowadnicami pcv jak i rolety wiszące. Producenci nie oferują jeszcze tych rolet w pełnej gamie kolorystycznej, najczęściej spotykanym kolorem jest beż/biel. Rolety takie nie nadają się do wszystkich stylizowanych wnętrz, szczególnie w tych, w których to dąży się do jak największej jasności w pomieszczeniach. Niekoniecznie jest dobra dla okien wychodzących na północ, czy też do miejsc o małym natężeniu nasłonecznienia, może sprawić, że pomieszczenia będą za mocno ciemne. Każda nowość na rynku taka jak rolety dzień-noc jest oznacza cenę droższą od standardowych, wpływa na to przede wszystkim innowacyjność materiału z którego są wykonane, jak in ilości jego potrzebnego do produkcji takiej rolety. Najlepszym sposobem na montowanie to rolety z prowadnicami pcv, które wyglądają estetycznie i są bardzo praktyczne, ponieważ rolety wiszące sprawiają czasami problemy jeśli na parapecie okiennym stoją ozdoby lub kwiaty.

Przy zakupie rolety dzień-noc dobrej jakości we Wrocławiu mamy pewność, że materiał rolety nie rozciągnie się, nie zmieni swojego koloru pod wpływem słońca. Dla kogo są takie rolety? Na pewno dla kogoś, kto szuka nietypowych rolet do nowoczesnego wnętrza, które wyglądają lepiej niż żaluzje, a funkcja dzień pozwala zacienić troszkę bardzo słoneczne wnętrza.