Co zrobić z nieużywanymi autoklawami?

Razem ze swoją ekipą zostaliśmy wynajęci do wyczyszczenia starego magazynu szpitalnego. Wiadomo, że liczyliśmy na zysk ze starych, wręcz antycznych urządzeń, jakie można było sprzedać. W każdym razie destylarka do wody jaką znaleźliśmy była szalenie zakurzona.

Autoklawy obowiązkowe urządzenia szpitalne

autoklawyW zasadzie ta destylarka do wody dźwigała kurz cięższy od niej samej. W każdym razie okazało się, że ta destylarka jest całkiem cenna. Wzięliśmy ją ze sobą. Później pojawiły się stare autoklawy, znacie te urządzenia, które potrafią wywołać duże, ogromne wręcz ciśnienie. W każdym razie dzisiaj autoklaw można spotkać w każdym szpitalu. Urządzeni, które sterylizuje każde urządzenie. Autoklaw pozwala na to, aby jeden skalpel był użyty wielokrotnie. W każdym razie autoklawy stare, jakie znaleźliśmy na strychu, również wzbogaciły nasz budżet sprzątaczy. Autoklaw pozwolił nam zarobić w zasadzie najwięcej. Jak destylarka do wody się sprzedała to była radość, ale jak autoklaw udało nam się sprzedać, to już była euforia. Marzeniem naszej małej firmy był wyjazd do Indonezji. A te najlepszej jakości autoklawy mogły nam je umożliwić. Fajnie co? W każdym razie, otrzymaliśmy informacje, że jeżeli znajdziemy jakieś myjki ultradźwiękowe to mamy je oddać dyrektorowi szpitala. Trochę się zdziwiliśmy, przecież myjki ultradźwiękowe to stosunkowo młody sprzęt, jakim cudem mógł się znaleźć na strychu. No nic, bo w każdym razie, same autoklawy sprzed wielu lat dały się odnaleźć.

Jak wspomniałem wcześniej, udało nam się dostrzec, jak wyglądała stara destylarka do wody, ale żeby jakieś myjki ultradźwiękowe, to absolutnie nie udało nam się odkryć. Rzecz w tym, że na strychu nie było zbyt współczesnych dobrodziejstw technologicznych. Taka prawda spotyka nas wszystkich. Najważniejsze to szukać dalej i się śmiać.