Czas na zawodach w bieganiu

Na zawodach rangi ogólnopolskiej został zastosowany nowy pomiar mierzenia czasu wszystkich uczestników. Ze względu na duży rozwój technologii w sporcie, władze zdecydowały że nowy pomiar czasu będzie odbywał się za pomocą laserów, które mają indywidualnie śledzić ruchy i poczynania każdego z zawodników. Jest to pierwsza tego typu technika testowana na zawodach wysokiego szczebla. 

Nowe pomiary czasu coraz dokładniejsze

pomiar czasu na zawodach biegowychTe zawody były wyjątkowe, gdyż podczas ich trwania padło sporo rekordów Polski a wszystko to za sprawa nowoczesnego systemu, który po każdym biegu pokazywał zawodnikom i trenerom jak wyglądał ich schemat biegu i w jakich sytuacjach można było coś zmienić i udoskonalić. Dzięki temu już w kolejnym biegu zawodnik mógł wyciągnąć wnioski i przyłożyć się  w tych miejscach gdzie ostatnio był słabszy. Jak się okazuje pomiar czasu na zawodach biegowych bardzo spodobał się przedstawicielom olimpijskim, którzy rozważają użycie naszego systemu na nadchodzącej Olimpiadzie, która ma odbyć się już w przyszłym roku.  Byłby to ogromny sukces dla naszego kraju, który  jako pierwszy zdecydował się na wprowadzenie najnowocześniejszej techniki do zawodów biegowych i to jednej z najwyższych rang. Zawodnicy są bardzo zadowoleni, gdyż na bieżąco mają informacje o swoich poczynaniach i mogą dostosować technikę biegu do czasu przeciwnika.

Na rozwiązanie z nowym pomiarem czasu na arenie między narodowej, niestety trzeba będzie jeszcze poczekać gdyż musi być on przetestowany przez specjalna komisje i być obecnych na kilku zawodach wysokiej rangi. Kto wie może wtedy uda się wypromować tę sposób mierzenia bardzo mocno i nasz Polski system będzie obecny na Olimpiadzie i będziemy mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia z myśli technicznej naszego narodu.