Części do kosiarek ALKO

Mój tata nie lubił prosić się o pomoc. Dlatego też byłem nauczony, że nie ma sensu mu jej proponować – odpowiedź była z góry wiadoma. Ale gdy złamał nogę i został uziemiony na dosyć długo, to ktoś musiał mu tym razem tą pomocą służyć. Szczególnie, że równie bardzo, co proszenia się o pomoc, nie lubił, gdy coś było zaniedbywane, szczególnie gdy wcześniej już zaplanował coś zrobić.

Zestaw przydatnych części do kosiarek ALKO

kosiarka alko częściAle nawet w tej sytuacji to nie on tylko mama zadzwoniła do mnie. Tata planował bowiem skosić całe swoje podwórze, a skoro nie może, to zasugerował czy ja bym tego dla niego nie zrobił. Mama powiedziała jednak, że będę musiał wziąć ze sobą swoją kosiarkę. Byłem zdziwiony, bo wiedziałem, że kosiarkę tata ma, ale wziąłem swoją. Na miejscu dowiedziałem się, że kilka części w kosiarce taty musi zostać wymienionych, a on do tej pory tego nie zrobił. To była kosiarka ALKO części natomiast można do niej było kupić całkiem niedaleko od miejsca zamieszkania rodziców. Zadzwoniłem więc do sklepu i zapytałem, czy będą mieli potrzebne akurat do tej kosiarki części i czy mogę po nie zaraz podjechać. Okazało się, że jak najbardziej, więc w czasie, gdy tata myślał, że będę kosił, to pojechałem po jego brakujące części. Gdy je odebrałem i wróciłem, to tata akurat spał, więc zająłem się wymianą części i skoszeniem trawy za pomocą jego, naprawionej już, kosiarki.

Jak skończyłem, to od razu tata mnie zawołał do siebie, żeby się dowiedzieć, czy moja kosiarka wystarczająco dobrze zajęła się jego podwórzem. Wytłumaczyłem mu, że lepiej zajęła się tym jego kosiarka, której części przy okazji wymieniłem. Nigdy nie widziałem mojego taty tak zaskoczonego wymuszoną nieco pomocą, ale wydać, że ulżyło mu, że ma kolejną rzecz z głowy.