Czy zabytki można transportować do Anglii?

Jest to temat bardzo ciekawy, o którym się bardzo mało słyszy. Jak sama nazwa wskazuje zabytki są dorobkiem określonego społeczeństwa, dlatego tez czy istnieje możliwość ich transportu do Anglii czy innego kraju? Istnieje, ale tylko pod warunkiem, że się otrzyma na to pozwolenie. W tym artykule omówimy krótko, jakie rzeczy wymagają pozwolenia na transport.

Transport zabytków do Anglii a pozwolenie

transport polska angliaPozwolenie na przewóz za granicę trzeba zdobyć, jeśli chodzi o różnego rodzaju zabytki. Są to głównie zabytki, które maja znaczenie archeologiczne i są starsze niż sto lat. Oznaczone są one jako dorobek społeczeństwa. Trzeba również pamiętać o tym, że w tę kategorię wchodzą również takie elementy, jak rzeźby, obrazy, części budynków o określonym wieku. Jeśli chodzi o transport polska anglia i przewóz arcydzieł artych ponad czterdzieści tysięcy złotych, to na nie również trzeba zdobyć odpowiednie zezwolenie. Zwrócić uwagę trzeba także na plakaty, filmy oraz fotografie. Te nie mogą mieć więcej niż pięćdziesiąt lat a ich wartość nie może przekraczać sześć tysięcy. Jeśli chcemy zorganizować przeprowadzkę do Anglii, to zwróćmy również uwagę na transport rękopisów, map i książek. Ponadto trzeba się dowiedzieć, na jakich zasadach można przewozić minerały, skały, kolekcje biologiczne, historyczne, numizmatyczne. Jeśli już jesteśmy przy tym temacie, to należy wspomnieć także o tym, że nie każdy samochód może być przemieszczony za granicę. Jeśli ma więcej niż pięćdziesiąt lat, jest również traktowany jako zabytek i również na niego trzeba zdobyć pozwolenie.

Transport poszczególnych elementów za granicę regulują artykuły prawne. Mając jakąś cenną rzecz, która może być traktowana jako zabytek i chcąc się przeprowadzić do Anglii lub innego kraju, należy się zapoznać z prawem, aby nie mieć w przyszłości żadnych problemów.