Czym jest styl industrialny?

Osoby chcące urządzić swoje mieszkanie w konkretnym stylu zastanawiają się na jakiego rodzaju aranżację się zdecydować. Jednym z popularniejszych wyborów jest styl industrialny, który charakteryzuje się stonowaną kolorystyką i oszczędnym wzornictwem. Nic dziwnego, w końcu inne nazwy tego stylu to styl przemysłowy oraz fabryczny.

Styl industrialny jest dość powszechny, jednak czy wiemy, jak on w ogóle wygląda

mebleW tego typu wnętrzach stawia się przede wszystkim na utylitarne podejście do kwestii wyposażenia. Oczywiście nie oznacza to, że meble industrialne wyglądają nieciekawie. W sieci internetowej można znaleźć wiele przykładów na to, że sypialnie drewniane urządzone w stylu industrialnym mogą prezentować się znakomicie również od strony wizualnej. Wbrew pozorom to właśnie meble indyjskie stanowią podstawę przy aranżacjach wnętrz industrialnych. Nie jest to rzecz jasna jedyny materiał, w końcu mówimy tutaj o motywach przemysłowych, więc bardzo często można natrafić przy okazji na wyroby z metalu, takie jak stoliki kawowe odznaczające się surowym, ale jednocześnie stylowym wyglądem. Z pewnością nikogo nie zaskoczy fakt, że w tym kontekście najlepiej wypadają połączenia drewna z metalem. Za przykład może posłużyć sytuacja, w której stoły drewniane są łączone z krzesłami metalowymi. Podobna sytuacja będzie miała miejsce jeśli spojrzymy na mebel jakim jest ława drewniana z metalowymi elementami. Tego typu łączenie tych dwóch materiałów jest bardzo charakterystycznym zabiegiem w przypadku stylu industrialnego. Inną cechą charakterystyczną jest dużą oszczędność w stosowaniu ozdób i dekoracji. Każde wnętrze przemysłowe odznacza się właśnie tym, że artykuły dekoracyjne nie dominują nad całym pomieszczeniem. Pewna surowość wnętrz jest widoczna na pierwszy rzut oka, ale wielu osobom tego typu otoczenie bardzo odpowiada.

Nie wszyscy są miłośnikami takiego podejścia, ale trzeba pamiętać o tym, że styl ten narodził się niejako z konieczności podczas protestów robotniczych. W ostatnim czasie popularność stylu industrialnego rozkwita. Podobnie wygląda sytuacja ze stylem kolonialnym, który również jest często wykorzystywany podczas urządzania wnętrz. Niemal każdy sklep kolonialny cieszy się sporym zainteresowaniem klientów, którzy szukają różnych produktów pasujących do urządzanych przez nich pomieszczeń.

Źródło:

http://mandallin.pl