Dlaczego warto wynajmować DJ’a na wesela?

Wesele jest niewątpliwie wydarzeniem, które bez odpowiedniej i profesjonalnej oprawy muzycznej zwyczajnie nie ma racji bytu i nie trzeba chyba tłumaczyć dlaczego. Nie musimy jednakże wydawać mnóstw pieniędzy na zespoły muzyczne, albowiem istnieje świetna alternatywa. 

DJ na wesele

dj gdańskJeszcze do niedawna niemalże każda osoba organizująca wesele decydowała się na wynajęcie zespołu muzycznego, lecz od jakiegoś czasu panuje coraz większy trend na to, aby na weselach oprawą muzyczną zajmował się DJ Gdańsk ma bardzo szeroką ofertę pod tym względem i jeśli tylko poświęcimy kilka chwil z pewnością uda nam się znaleźć doskonałego DJ’a na nasze wesele. Co jednak sprawia, że ludzie rezygnują z zespołów weselnych na rzecz DJ’a? Pierwszą i zasadniczą kwestią jest oczywiście repertuar. Każdy zespół muzyczny ma ograniczony repertuar do danych utworów, często najpopularniejszych na weselach, niemniej powinniśmy pamiętać, że nasi weselni goście mogą mieć różny gust muzyczny. Jedni wolą bawić się do tradycyjnej muzyki, inni do nieco nowocześniejszej. DJ jest w stanie puścić nam każdy utwór i pod tym względem nic go nie ogranicza. Kolejną sprawą są koszta. Wynajęcie DJ wiąże się z o wiele niższymi kosztami aniżeli w przypadku zespołu muzycznego, zarówno pod względem płatności za same usługi, jak i w przypadku opłacenia np. cateringu. W przypadku DJ płacimy za jedną osobę, a w przypadku zespołu za kilka.

DJ nierzadko pełni również funkcję wodzireja, który z chęcią poprowadzi konkursy na weselu czy oczepiny, a to kolejne zaoszczędzenie pieniędzy. Ponadto DJ może puszczać muzykę w zasadzie non stop bez robienia tak częstych przerw jak w przypadku osoby śpiewającej, która potrzebuje oczywiście odpocząć, czy  chociażby podejść do stołu w celu nawilżenia gardła.