Drewniane mebelki nie tylko użytkowe

Rodzice, urządzając pokój swojego dziecka, przede wszystkim skupiają się na dwóch, najważniejszych dla nich wartościach: bezpieczeństwie i użytkowości zakupowanych do pokoju mebli. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, że część mebli, odpowiednio dobranych do dziecka, może spełniać także dodatkowe funkcje, wpływające na rozwój dziecka.

Dodatkowe właściwości drewnianych mebli

mebelki drewniane dla dzieciO drewnianych meblach, które umieszczamy w dziecięcym pokoju, prawdopodobnie większość z rodziców byłaby w stanie powiedzieć, że są to meble stabilne, dobrze wykonane, a co za tym idzie, niezwykle bezpieczne, nie tracąc przy tym swojej użyteczności. Niewielu rodziców zdaje sobie jednak sprawę z tego, że dobrze dobrane mebelki drewniane dla dzieci, mogą też spełniać kilka innych funkcji. Pierwszą z nich jest zabawa – jeśli w pokoju naszego dziecka umieścimy stolik i krzesełka odpowiednich rozmiarów, jednocześnie zapewnimy mu odpowiednią przestrzeń do zabawy, w której będzie mógł przyjmować gości i wspólnie planować podbicie okolicznego świata. Drugą funkcją, którą mogą spełniać meble w dziecięcym pokoju, jest oczywiście kształtowanie odpowiedzialności i potrzeby porządku w dziecku. Jeśli zdecydujemy się na zakup szafy, komody i innych mebli, w których przechowujemy ubrania i inne przedmioty, w odpowiedniej wielkości, pozwalającej naszemu dziecku bezproblemowo dosięgać półek, będziemy mogli delegować na nie obowiązki związane z utrzymaniem czystości.

Każdy z nas doskonale zdaje sobie pewnie sprawę z tego, że w dorosłym życiu procentują w nas zdolności i nawyki nabyte w dzieciństwie. Jeśli więc chcemy wychować nasze dziecko w sposób odpowiedzialny, zachęcając je do utrzymania czystości na każdym kroku, warto zadbać o to już w najmłodszych latach, dostarczając dziecku odpowiednich bodźców i możliwości.