Dzieci nie będą się nudzić na Mierzei Wiślanej

Mierzeja Wiślana kusi atrakcjami. To region, który latem staje się miejscem plażowania, sportów wodnych, a także zwiedzania. Ciągnący się w zasadzie od Trójmiasta na wschód pas ma wiele do zaoferowania. Dlatego trudno się dziwić zainteresowaniu turystów, od dorosłych po dzieci.

Zielona szkoła na Mierzei Wiślanej

mierzeja zielone szkołyDo miejscowości znajdujących się na Mierzei Wiślanej czy Żuławach warto pojechać z rodziną, warto też zdecydować się na przykład na kolonie. Wśród wielu atrakcji, jakie proponuje mierzeja zielone szkoły mogą być jednymi z nich. Z jednej strony to możliwość spędzania czasu na plaży, z wieloma dodatkowymi atrakcjami. Co ważne, na Mierzei można znaleźć wiele spokojnych i przy okazji czystych plaż, choćby w Sztutowie. Sporo wzgórz i lasów sprawia, że to także piękne tereny do jazdy na rowerze. Wycieczka na dwóch kółkach z pewnością będzie ciekawą alternatywą. Ogniska, sporty na wodzie i na lądzie – to wszystko znajdziecie w ośrodkach wypoczynkowych na miejscu. Poza tym mnóstwo możliwości zwiedzania. Trójmiasto wdaje się pozycją obowiązkową, z molo w Sopocie i Długim Targiem w Gdańsku na czele. Ciekawe zabytki znajdziecie także między innymi we Fromborku. W Jantarze można poszukać bursztynu albo zobaczyć, jak wyglądają mistrzostwa świata w jego poławianiu. W okolicy jeździ także kolejka wąskotorowa, która może być równie ciekawą atrakcją dla dzieciaków i młodzieży. Z Mierzei Wiślanej blisko jest także do Malborka, gdzie można zwiedzić krzyżacki zamek.

Wyjazd nad morze to dla wielu wakacyjny obowiązek. Warto pomyśleć o urlopie na Mierzei Wiślanej. Miejscowe ośrodki oferują pokoje dla rodzin czy dla dzieciaków, które przyjeżdżają na kolonie albo zielone szkoły. Wypoczynek plus aktywność, a na dodatek zwiedzanie – to wszystko znajdziecie w tym miejscu.