Efektowna posadzka betonowa

Właściwości plastyczne i odpornościowe betonu zostały zaangażowane w służbie wykończeniom wnętrz. Od kilkunastu już lat nieprzerwanie trwa ekspansja betonu do naszych wnętrz gdzie trafia pod różnymi postaciami. Jedną z nich są bardzo dobre posadzki, które potrafią zaskoczyć bardzo atrakcyjnym pełnym kolorów i faktur wyglądem.

Lekkie i trwałe posadzki z betonu

posadzki betonowe dekoracyjneWykonanie czegokolwiek z betonu nie oznacza, że ta rzecz będzie szara. Obecnie panujące technologie wykonywania mieszanek cementowych dają możliwość zabarwienie masy na dowolny kolor. Używa się do tego celu barwników i kruszyw mineralnych. W przypadku posadzek betonowych wykonanych w technice wylewek ma to ogromne znaczenie. Można bowiem uzyskać taki wygląd posadzki by jak najlepiej pasowała do określonej wcześniej aranżacji. Doświadczone ekipy, potrafią uzyskać niespotykane efekty wizualne tworząc niemal równorzędne z naturalnym kamieniem imitacje. Bardzo ważne jest by wykonanie posadzki powierzyć wspomnianym doświadczonym ekipom by mieć pewność dobrze wykonanego zlecenia. Oparte na wylewkach posadzki betonowe dekoracyjne mogą osiągać różną grubość w zależności od wymagań technicznych i woli inwestora. Z reguły wylewki są cienkowarstwowe i nie obciążają posadzki bardziej niż tradycyjna glazura. Po wyschnięciu powierzchni betonowej przystępuje się do obróbki mechanicznej polegającej na szlifowaniu i polerowaniu. Nadaje się w ten sposób posadzce odpowiedni połysk. Bardzo intensywna obróbka mechaniczna prowadzi do uzyskania efektu lustrzanego odbicia. 

Posadzki betonowe wykonane z odpowiednich komponentów będą pasować do dowolnego stylu wnętrza. Należy pamiętać o zabezpieczeniu powierzchni posadzki betonowej gdyż nie jest ona odporna na zaplamienia i chętnie chłopie wilgoć. Do zabezpieczenia powierzchni można użyć metod opartych na polimerach lub żywicach.