Fachowa obsługa księgowa

Każda firma musi się rozliczać z uzyskiwanych dochodów, odprowadzać podatki czy opłacać składki społeczne. Żeby robić to właściwie i zgodnie z obowiązującą ustawą, trzeba posiadać odpowiednią wiedzę i niezbędne umiejętności.

Kto zajmuje się obsługą księgową?

obsługa księgowa gdańskW branży księgowej działają samodzielni specjaliści oraz biura rachunkowe, których popularność w ostatnich latach znacząco wzrosła. Obecnie w Polsce działa ich około kilkadziesiąt tysięcy i są zlokalizowane niemalże w każdym mieście. Dzięki temu przedsiębiorcy mają do nich łatwy dostęp i chętnie korzystają z ich usług, ponieważ mają kompleksowy charakter i znacznie niższą cenę niż średnie wynagrodzenie samodzielnego księgowego. Zgodnie ze statystykami z usług biur korzysta nawet czterdzieści pięć procent przedsiębiorców, a własną księgową ma jedynie około trzydzieści pare procent firm. To jasno pokazuje, że właściciele firm darzą dużym zaufaniem biura i chętnie powierzają im swoje rachunki. Jeżeli potrzebna nam jest profesjonalna obsługa księgowa Gdańsk jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Działa tu sporo biur rachunkowych, które posiadają najlepszych profesjonalistów i stale podnoszą jakość swoich usług, przez co dopasowuję się do potrzeb rosnących wymagań klientów. W ramach obsługi, przedsiębiorcy mogą liczyć na kompleksowe prowadzenie księgowości, kadr, płac oraz mogą do woli korzystać z doradztwa z zakresu optymalizacji podatków w firmie. Klienci płacą za usługę abonament, którego wysokość jest indywidualnie ustalana.

Z analizy biur rachunkowych wynika, że zdecydowaną większość stanowią przedsiębiorcy prowadzący małe i średnie działalności, gdzie zatrudnia się maksymalnie do pięćdziesięciu pracowników. Większe firmy i spółki najczęściej zatrudniają własnych księgowych.