Gdzie postawić lampę podłogową?

Oświetlenie jest bardzo ważną częścią wyposażenia każdego mieszkania i domu. Pełni w nich nie tylko rolę czysto praktyczną, ale także dekoracyjną: ze względu na kształt i wygląd samej lampy, ale też ze względu na efekt, jaki dają po zapaleniu. Dla przykładu, niewielka stołowa lampa może nie dawać dużo światła, ale tworzy w pomieszczeniu klimatyczny półmrok.

Stylowa lampa podłogowa od Zuma Line

proste lampy podłogowe zuma lineNajpopularniejsze rodzaje lamp to lampy wiszące i kinkiety. Lampy stołowe często trafiają na stoliki nocne czy biurka, a bardziej dekoracyjne pojawiają się w salonach czy gabinetach. Nieco mniejszą popularnością cieszą się lampy podłogowe, ponieważ nie zawsze wiemy, gdzie taka lampa sprawdzi się najlepiej. Przede wszystkim, lampa podłogowa to świetny wybór do pomieszczeń, w których chcemy wydzielić strefy, na przykład jadalną i wypoczynkową. Kiedy korzystamy z jednej części, nie potrzebujemy oświetlać całego pomieszczenia – wystarczy nam podłogowa lampa np. obok kanapy w salonie. Oświetlenie tylko części pokoju tworzy atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi i relaksowi. Lampa podłogowa przy się nam na przykład podczas wieczornego oglądania filmu, gdy potrzebujemy jakiegoś światła, ale to z lampy wiszącej jest dla nas zbyt jasne. Taką lampę bez problemu znajdziemy w sklepach budowlanych lub z oświetleniem. Do wyboru są zarówno ozdobne jak i proste lampy podłogowe Zuma Line oraz z innych firm. Prosta lampa doskonale wpisuje się w skromny, nieprzeładowany dodatkami wystrój wnętrza.

Poza salonem czy pokojem dziennym, lampę podłogową możemy wykorzystać w dowolnym miejscu, które chcemy przeznaczyć na kącik czytelniczy. Są one wprost stworzone, by postawić je obok ulubionego fotela, gdy pragniemy stworzyć sobie miejsce idealne do lektury. Lampa zapewni nam odpowiednią ilość światła do tego zajęcia.