Instalacja fotowoltaiczna – jej wielkość oraz montaż

Instalacje fotowoltaiczne montowane są na dachu naszego domu, najlepiej pod kątem 35 stopni, ponieważ wtedy działają najefektywniej. W zależności od wielkości budynku oraz zapotrzebowania na energię elektryczną montuje się odpowiednią instalację.

Wielkość oraz montaż instalacji fotowoltaicznych

Pojedynczyinstalacje fotowoltaiczne w Lublinie panel słoneczny czyli fotowoltaiczny ma przeważnie wielkość 1-1,8m2 oraz moc nominalną 250-300 Wat. By zapewnić odpowiednią ilość energii elektrycznej dla domu jednorodzinnego montuje się zazwyczaj kilkanaście takich paneli. Jednak szczegółowe obliczanie powierzchni należy oprzeć o zużycie prądu oraz moc paneli, które chcemy wybrać. Poza tym producenci powinni przedstawić nam odpowiednie wyliczenia. Instalacje fotowoltaiczne w Lublinie dla domu jednorodzinnego są bardzo proste w montażu, więc instalacja powinna być założona w ciągu 1-3 dni. Czas pracy może się jednak wydłużyć jeśli nie sprzyjają nam warunki atmosferyczne lub mamy nietypową konstrukcję struktury, na której ma być ona zamontowana. Najważniejszym elementem instalacji są panele słoneczne, składające się z wielu ogniw. W zależności od rodzaju instalacji jej elementy są różne. Jednak we wszystkich oprócz paneli potrzebny jest także inwerter, który wyprodukowany przez nie prąd stały zamienia na zmienny, który można bezpośrednio przesyłać do sieci, albo może być połączony z instalacją wewnątrz budynku i wykorzystywany na własny użytek. W niektórych rodzajach instalacji potrzebne są także przyłączenia do sieci oraz liczniki prądu wytworzonego oraz jego zużycia.

Dzięki dołączonej do zestawu instrukcji możemy sami zamontować instalację. Jednak chcąc mieć pewność, że instalacja jest podłączona prawidłowo, warto skorzystać z pomocy specjalistów, którzy mają w tym doświadczenie.