Jak działa lampa bakteriobójcza?

bakterie

Żyjemy w czasach pandemii, która nie chce odpuścić, natomiast dysponujemy kilkoma niezawodnymi metodami, ograniczającymi jej zasięg i to w znacznym stopniu. Mowa tu oczywiście o dezynfekcji, czyli absolutnie podstawowym, lecz wielowymiarowym działaniu.

Zakup lampy bakteriobójczej

bakterieŚrodki ochrony osobistej, jak płyny i żele są bardzo ważne, jednak równie dużo uwagi powinno się poświęcać warunkom, jakie panują w naszych domach. Wszak wirusy i bakterie mogą swobodnie unosić się w powietrzu, a my, z racji tego iż są dla nas niezauważalne, zupełnie nie jesteśmy tego świadomi. Gdy spojrzymy na szpitale czy POZ-y to z łatwością dostrzeżemy, że są wyposażone w lampy UV i nie jest to przypadek. Jest tak, albowiem właśnie te urządzenia sprawdzają się najlepiej, niezależnie od metrażu powierzchni. Co bardzo ważne, cechuje je niski pobór mocy, toteż ich eksploatowanie jest bardzo ekonomiczne. Gdy chodzi natomiast o wydajność, to w godzinę są w stanie przefiltrować powietrze z powierzchni kilku mieszkań o średniej wielkości. Jeżeli zainteresowała nas lampa bakteriobójcza to szeroki ich wybór znaleźć możemy w internecie. Wszak w tej przestrzeni działają najlepsze sklepy, zajmujące się dystrybucją wszelkiego rodzaju urządzeń do dezynfekowania powierzchni. Gdy natomiast idzie o cenę, to najtańsza lampa bakteriobójcza UV jest do znalezienia w granicach dwustu – trzystu złotych, natomiast najdroższa to wydatek, nawet, pięć – sześć razy większy.

Nie można powiedzieć, że lampy UV są drogie, ale na pewno możemy zapewnić o ich stuprocentowej skuteczności w eliminowaniu wszelkich chorobotwórczych mikroorganizmów. Zresztą to właśnie te urządzenia wykorzystywane są w szpitalach, innych placówkach medycznych, kinach, teatrach czy też restauracjach i muzeach.

Więcej informacji znajdziesz na www.glowackivet.pl!