Jak ochronić kruche przedmioty podczas przewozu?

 

Większość z nas miała okazję kupować akcesoria uważane za delikatne i tym samym trudne w transporcie. Niezależnie od tego, czy nasze zamówienie zostało złożone w sklepie internetowym czy stacjonarnym, zwykle przedmioty te zapakowane były w specjalny sposób, by zminimalizować ryzyko ich uszkodzenia. Do tego celu powszechnie służy folia bąbelkowa.

Rodzaje folii bąbelkowej

folia bąbelkowa - producentNajczęściej spotykana jest bezbarwna folia przezroczysta, jednak na rynku dostępne są również inne warianty kolorystyczne. Oryginalnie prezentuje się czarna folia bąbelkowa – producent zwykle oferuje kilka różnych barw, by zamawiający mógł swobodnie wybrać tę zgodną ze swoimi oczekiwaniami, także estetycznymi. Łatwo można natrafić również na folie w kolorach niebieskim oraz czerwonym, w zależności od preferencji albo przezroczyste, albo maskujące. Do pakowania urządzeń elektronicznych zaleca się natomiast stosować te o właściwościach antystatycznych. Jeśli chodzi o formę sprzedaży, najpopularniejszym rozwiązaniem dotyczącym oferowania tego produktu są rolki. Oczywiście, folia znajdująca się na nich posiada zróżnicowane wymiary (zarówno długość, jak i szerokość), gramaturę oraz rozmiar samego bąbelka. Przed zakupem towaru trzeba się więc zastanowić, do pakowania jakiego typu produktów będziemy jej najczęściej używać i wówczas odpowiednio dostosować parametry zamówienia. Istnieje również opcja zakupu folii na metry oraz w postaci gotowych mat pęcherzykowych, nadających się do wielokrotnego użytku.

Jeśli mamy zamiar przewiezienia kruchych przedmiotów lub wysłania ich pocztą, warto zaopatrzyć się w odpowiednią folię bąbelkową dla ich ochrony. Mając na uwadze mnogość dostępnych wariantów, z całą pewnością (jeżeli jest taka potrzeba) uda się zapakować daną rzecz w sposób zarazem estetyczny, jak i bezpieczny.