Jak pomalować dom i dobrać inne dodatki

balustrady

Dom to nie tylko wnętrze, które oczywiście jest ważne, to również wiele innych aspektów, o których nie możemy zapominać, a niestety bardzo często to się zdarza. Przede wszystkim należy zacząć od standardu, czyli tego, że wnętrze jest ważniejsze niż zewnętrzna warstwa. Bardzo często widzimy to jadąc po Polsce. Domy stoją kilka lat i nie są malowane.

Odnawianie domów i balustrad

 

balustradyO ile om byłby całkowicie ceglany, wyglądałoby to naprawdę fajnie, o tyle zwykłe pustaki z nierównym tynkiem raczej nie zachwycają. Zwykle na tę część brakuje nam funduszy i zostawiamy ją na potem. Zapominamy jednak, że to potem odwleka się przez lata, bo zawsze są ważniejsze wydatki. Dlatego dużo lepiej jest od razu wliczyć to w koszty i już na początku zadbać o wygląd zewnętrzny budynku. Przede wszystkim trzeba wybrać kolor elewacji. Tutaj opinie są dość spójne. Większość osób uważa, że najlepsze są kolory jasne i stonowane.
Wszelkie jaskrawe, czy ciemne kolory elewacji nie SA najlepszym wyborem. Jeśli wcześniej położyliśmy dach, dobrze jest dobrać kolor elewacji do koloru zadaszenia. Dzięki temu zyskamy spójną całość. Jeśli dom ma balkon, taras lub też schody zewnętrze, to również te elementy należy odpowiednio dopasować. Balustrady na balkonach, tarasach, a także schodach należy wybrać biorąc pod uwagę cały styl, w jakim zbudowano dom.
Nie możemy wybrać drewnianych balustrad do nowoczesnego domu. Tutaj najlepiej sprawdzą się proste metalowe lub po prostu jakieś lekko przezroczyste płyty. Sam kolor płytek na chodach i balkonach tez jest ważny. Jeśli wybierzemy jakiś ostry kolor, to wtedy nawet z daleka będzie widoczne, jak kontrastuje z całą resztą. Warto też pamiętać, żeby wybrać odpowiednie okna, a także drzwi. Nie zawsze będą pasowały tradycyjne drewniane.

Czasem dużo lepiej wkomponują się bardziej nowoczesne drzwi. Wiele zależy od tego, co nam się podoba. Warto też zapytać dekoratorów lub poszukać w Internecie inspiracji. Pamiętajmy jednak, że są to elementy, które mają nam służyć wiele lat. Balustrad, czy drzwi nie wymienia się, jak kanapy. Dlatego nie możemy ślepo podążać za modą. Te elementy najlepiej wybierać w stylu ponadczasowym.