Jak rozpieszczamy nasze zwierzęta domowe?

Zwierzęta domowe nie są standardem w każdym kraju, czy nawet mieście. W krajach azjatyckich docenia się koty, ale psy nie są już tak poważane, jak u nas. Jest zupełnie inna kultura i psy hodowane są do jedzenia. Nas może to dziwić, ale zwiedźmy uwagę na to, że dla innych narodowości to krowa jest święta, nie je się wieprzowiny.

Zadbaj o odpowiednie akcesoria

akcesoria dla gryzoniU nas przyjęło się, że pies to przyjaciel człowieka i raczej nie ulegnie to zmianie. Wciąż jedzenie mięsa z psa będzie nas szokować. Wróćmy jednak do tematu, czyli rozpieszczania psów i kotów, a w zasadzie ogólnie wszelkich zwierząt domowych. Na pewno jest to temat dość obszerny i dla wielu niezrozumiały, chociaż trzeba przyznać, że nasze podejście trochę się zmieniło. Jeszcze 20 lat temu, zwłaszcza na wsi pies był tylko psem i chronił domu, a kot łapał myszy, dopiero po czasie media pokazały nam, że to tacy sami członkowie rodziny, jak nasi kuzyni. Psy i koty są, więc na piedestale, a my je strasznie rozpieszczamy. Nie można jednak zapominać, że nie tylko psy i koty są zwierzętami domowymi. Hoduje się również świnki morskie, myszki, żółwie, czy rybki, a nawet ptaszki. Każdy, kto kiedykolwiek miał zwierzaka w domu, wie, jaka to jest odpowiedzialność. Wszakże zwierzę żyje i trzeba mu zapewnić wodę i jedzenie. Nie można zostawić na kilka tygodni bez opieki. Musimy o tym pamiętać i uwzględnić w swoich codziennych planach. Warto też wspomnieć o tym, że bardzo często rozpieszczamy swoje zwierzaki kupując im akcesoria, czy pyszne jedzenie. Akcesoria dla gryzoni są najbardziej popularne, bo te zwierzaki bardziej niż psy i kto potrzebują takich rozrywek. Pies i kot obcuje z człowiekiem, a gryzonie raczej są skazane same na siebie.

Chociaż podejście do psów, kotów, czy innych zwierząt jest inne, niż nasze podejście do drugiego człowieka, którego życie szanujemy, musimy zwrócić uwagę na t, że w momencie, w którym decydujemy się na psa i kota, stajemy się odpowiedzialni za jego życie. Nie możemy podchodzić do tęgiego tematu na zasadzie, a co tam to tylko zwierzę. To jest giwerze, które też czuje, tak jak my i warto o tym pamiętać.