Jak w szybkim czasie zorganizować szkolenie BHP?

Każdy z pracowników musi brać udział w okresowych szkoleniach BHP. W zeszłym roku, firma, która przeprowadzała u nas szkolenia upadła i w tym roku musimy znaleźć nowy ośrodek szkoleniowy. Niestety to zadanie przydzielono mnie, a co gorsza nie miałam na nie zbyt wiele czasu, ponieważ lada dzień, kończyła się ważność poprzednich szkoleń.

Szybkie kurs BHP online

kursy bhp przez InternetZ początku zrobiłam listę wszystkich ośrodków szkoleniowych w pobliżu naszej firmy. Następnie zaczęła obdzwaniać wszystkich instruktorów by uzgodnić z nimi termin szkolenia. Na moje nieszczęście początek roku, to dosyć gorący okres i wiele firm wtedy przeprowadza szkolenia dla swoich pracowników. W związku z tym, żadna szkoła nie miała wolnego terminu w przeciągu trzech tygodni, a to było dla nas za długo. Nie wiedziałam co robić, ale trzeba było coś wymyślić. Wtedy przypomniało mi się, że na jednej stronie internetowej widziałam ogłoszenie dotyczące szkoleń bhp online. Pomyślałam, że może kursy bhp przez Internet mogą być rozwiązaniem mojego problemu, w końcu w takim wypadku nie trzeba się chyba umawiać na jakiś termin w końcu e-learning polega na tym, że możesz się uczyć w dowolnej chwili. Zagłębiłam się więc w temat i rzeczywiście dobrze myślałam. Szkolenia metodą online, polegają na wykupieniu na dany czas materiałów szkoleniowych w formie online. Każdy z pracowników przeprowadza szkolenie w dowolnym terminie. Moim zdaniem jest to rozwiązanie bardzo dobre, nie wymagające przerwania pracy naszym pracownikom, a także jak się okazuje dużo tańsze.

Przedstawiłam mój pomysł szefowi, który przyjął go z aprobatą. Był pod wrażaniem mojej pomysłowości i poradzenia sobie z problemem szybkiej realizacji kursu BHP pracowników. Od tego roku, już zawsze będziemy korzystać ze szkoleń internetowych gdyż znacznie sprawniej się to odbywa niż w przypadku tradycyjnego sposobu.