Jakie dławnice przewodowe wybrać?

Przewody mimo pełnionej rzez nie bardzo istotnej roli, są bardzo delikatne, szczególnie jeżeli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Tymczasem doprowadzenie do przerwania przewodu może nieść ze sobą bardzo poważne skutki, na przykład przepięcie i awarię całej instalacji elektrycznej. Warto więc postarać się o odpowiednie zabezpieczenie przewodów.

Zastosowanie dławnic kablowych

dławnice kablowePrzewody pełnia niezmiernie istotną rolę, gdyż umożliwiają zasilanie danego sprzętu z sieci elektrycznej. Wadą przewodów jest fakt, że są one bardzo podatne na uszkodzenia, w szczególności mechaniczne. Jeżeli nie zabezpieczymy odpowiednio kabli, może dojść do ich zerwania, szczególnie w miejscach, gdzie przechodzą one przez obudowę danego urządzenia. Prostym rozwiązaniem tej sytuacji są dławnice kablowe, które stosuje się do uszczelniania i zabezpieczania przewodów w najbardziej newralgicznych miejscach. Dodatkowo, wysokiej jakości dławnice są w stanie także uchronić dany przewód przed skręceniem się, oraz zabezpieczą go również przed przecięciem na skutek kontaktu z ostrymi krawędziami obudowy danego urządzenia. Te najsolidniejsze dławnice kablowe są w stanie także skutecznie zabezpieczyć przewody przed przypadkowym wyrwaniem z obudowy urządzenia. Czym kierować się przy wyborze dławnic kablowych? Przede wszystkim jakością wykonania. Te najlepsze są wykonane najczęściej z wytrzymałego tworzywa PA6, które jest odporne między innymi na szkodliwe czynniki atmosferyczne, przede wszystkim wilgoć.

Dbanie o bezpieczeństwo przewodów jest bardzo ważne, również ze względu na bezpieczeństwo całej instalacji i podłączonego do niej sprzętu. W ich zabezpieczeniu mogą pomóc specjalne, wytrzymałe, łatwe w montażu uszczelki. Dzięki nim ochronimy przewody nie tylko przed wilgocią, ale również przed uszkodzeniami mechanicznymi.