Jakość materacy z pianki

 

Od kilku lat dość szybko rośnie popularność materacy wykonanych z pianki poliuretanowej. Wynika to z faktu niższej ceny niż klasycznego materaca sprężynowego, łatwości ich wytworzenia, oraz wagi, która wynosi bardzo niewiele.

Modele materaców z pianki

materace piankowe 10 cmPianka sama w sobie jest bardzo elastyczna, w więc świetnie się nadaje jako podłoże do spania. Dzięki nowoczesnej technologi jej wykonywania, można w krótkim czasie uzyskać materace o każdych wymiarach. Materac piankowy ma wszechstronne zastosowanie, bo jest on wykorzystywany w klasycznych łóżkach z podnoszonym leżeniem, w nierozkładanych narożnikach, a także w łóżkach przeciwodleżynowych. Mogą na nich spać dzieci, dorośli, a nawet osoby starsze z problemami zdrowotnymi. Dzięki piankowemu wypełnieniu, materac jest znacznie lżejszy niż modele, które posiadają wewnątrz stalowe sprężyny. Materace piankowe 10 cm są najbardziej popularne ze względu na optymalną wysokość i dobrą elastyczność w czasie snu. W łóżku spędzamy przeciętnie siedem – osiem godzin na dobę, więc warto zadbać o dobry materac, który zapewni naszemu kręgosłupowi odpowiednie podparcie. Pianki poliuretanowe mają różne gęstości, dzięki czemu możemy wybierać materace spośród miękkich, średnich i twardych. Każdy zapewnia właściwe podparcie w odcinku szyjnym, piersiowym i lędźwiowym, więc nie obudzimy się więcej z bólem w plecach. Piankowe materace są pokryte pokrowcami uszytymi ze specjalnych materiałów antyalergicznych, więc mogą na nich spać alergicy i małe dzieci.

Poza dziesięciocentymetrowym materacem piankowym, dostępne są też wyższe modele, które świetnie się sprawdzą dla osób otyłych, lub lubiących spać na wysokim materacu. Z pewnością wśród tego typu modeli, każdy śpioch znajdzie najlepszy materac dla siebie.