Jednodniowe wycieczki szkolne – Kotlina Kłodzka

Kotlina Kłodzka jest jednym z bardziej urokliwych zakątków Dolnego Ślaska i Polski. Graniczy z Czechami, dzięki czemu można połączyć zwiedzanie Kotliny i czeskich miejscowości przygranicznych. Główne atrakcje to oczywiście miasto Kłodzko z zabytkową zabudową i twierdzą sprzed 300 lat. Można tu zwiedzać podziemia oraz zabytkowe kościoły i rynek.

Szlak zabytków Kotliny Kłodzkiej – wycieczka szkolna

wycieczki szkolne kotlina kłodzkaU wrót Kotliny Kłodzkiej leży barokowa perełka – Bardo z dawnym klasztorem. W Kamieńcu Ząbkowickim można zwiedzić dawny zamek Marianny Orańskiej, perłę światowej klasy neogotyku. W Międzylesiu zachowały się wyjątkowo unikatowe pensjonaty turystyczne sprzed 100 lat i obiekty uzdrowiskowe. Z Międzylesia wiedzie szlak turystyczny na Śnieżnik z niewielką kapliczką – sanktuarium. Nie można zapomnieć o uzdrowiskach, których w Kotlinie Kłodzkiej jest chyba najwięcej w kraju. Nauczyciele, którzy organizują wycieczki szkolne Kotlina Kłodzka jest dla nich celem numer 1. Chopinowskie Duszniki z dworkiem Chopina to okazja do połączenia spaceru po parku zdrojowym ze zwiedzaniem. W Kudowie Zdrój skorzystamy z uroków Parku Zdrojowego, pijalni wód mineralnych, Muzeum Bajek. Stąd dojedziemy do Czermnej, gdzie większość grup szkolnych odwiedza unikatową w skali europejskiej, Kaplicę Czaszek. Z Kudowy wiedzie szlak po Parku Narodowym Gór Stołowych. Tu wycieczki szkolne mogą podziwiać przyrodę nieożywioną – rezerwat Błędne Skały. Skansen z architekturą ludową mieści się w Pstrążnej pod Kudową.  

Jednodniowe wycieczki szkolne po Kotlinie Kłodzkiej łączą cele edukacyjne, krajoznawcze i możliwość aktywnego wypoczynku na prostych i łatwo dostępnych szklakach turystycznych. Z małymi dziećmi warto zatrzymać się w jednym z uzdrowisk: Kudowie, bądź Dusznikach.