Jednokomorowy zlew na szafkę

W kuchni nie tylko gotujemy, ale nawet spędzamy czas z cały rodziną. Żeby było to możliwe, muszą być spełnione określone warunki. Na pewno powinna być funkcjonalnie urządzona i mieć na wyposażeniu wszystkie niezbędne meble i sprzęt.

Ile komór mają zlewozmywaki?

zlew na szafkę 40W sklepach z wyposażeniem kuchni znajdziemy gotowe komplety mebli kuchennych, pojedyncze szafki, z których można dowolnie zagospodarować przestrzeń, ale również niezbędne sprzęty. Na pewno znajdziemy w nich zlewozmywaki, które są niezbędne w każdej kuchni. Dostępne są modele wykonane ze stali nierdzewnej, granitu, ceramiki, szkła czy określonych tworzyw sztucznych. Najtańsze są metalowe, ale są najprostsze w montażu i łatwo je utrzymać w czystości. Na pewno najwięcej zapłacimy za zlewozmywak granitowy, ponieważ zawiera naturalny piasek, a jego wytworzenie zajmuje sporo czasu. Jeżeli zależy nam na zostawieniu jak największej ilości wolnego blatu kuchennego, to najlepiej wybrać zlew na szafkę 40 lub większą. W tym rozmiarze idealnie będzie pasować jednokomorowy zlewozmywak, który może mieć kształt koła, kwadratu lub prostokąta. W zależności od wyboru modelu może dodatkowo posiadać ociekarkę z jednej strony. Dysponując większą szafką, można sobie pozwolić na zlew dwukomorowy, który najczęściej znajduje się w dużych kuchniach. Wiele osób decyduje się na montaż zlewozmywaka na szafce, ponieważ to rozwiązanie oszczędza sporo miejsca w kuchni, ale posiadając dużą wyspę, można sobie pozwolić na jego montaż w blacie kuchennym.

Zakup zlewozmywaka, to przeważnie koszt rzędu kilkuset złotych. Jednak trzeba pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy, który ponosimy raz na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat, zatem warto wybierać dobre jakościowo i wytrzymałe zlewy, które też łatwo utrzymać w czystości.