Karbonowy i lekki Romet Huragan CRD

Wielu rowerzystów zanim kupi sobie swój wymarzony jednoślad to się długo zastanawia nad jego wyborem. Tym czasem sprawa jest prosta jak budowa rowerowej ramy. Określamy się gdzie i po czym chcemy jeździć i idziemy do sklepu kupić dla siebie odpowiedni sprzęt. Polski producent rowerów oferuje modele dla każdego i na każdy rodzaj trasy.

Rometem Huraganem pośmigamy na szosie

Romet Huragan CRDKupując idealny rower dla siebie trzeba przede wszystkim określić budżet, jaki możemy na to przeznaczyć. Jeśli nie ogranicza nas budżet to możemy się skupić na doborze odpowiedniego modelu do stylu jazdy i rodzaju trasy, jaki chcemy przemierzać. Dla tych, którzy chcą jeździć po asfaltowych szosach najbardziej polecanym rowerem jest Romet Huragan CRD. Jest to rower, którego rama wykonana jest w całości z włókien węglowych. To materiał, który gwarantuje niespotykaną lekkość ramy takiego roweru. Jeśli standardowo rower aluminiowy waży kilkanaście kilogramów to ten waży nieco ponad siedem kilogramów. Różnica jest kolosalna, a najbardziej odczuwa się ją w trakcie jazdy. Ten model roweru kosztuje ponad pięć tysięcy złotych, ale są to pieniądze, które wydaje się raz na kilkanaście lat. Na takim rowerze przemierzymy każdą trasę i nie odczujemy nawet przy tym zmęczenia. Jeśli ktoś chce naprawdę komfortowo i szybko pokonywać długie odcinki tras to właśnie ten model jest najlepszym wyborem dla tego typu jazdy. Kupując rower trzeba patrzeć na to do czego będzie się go używało.

Teoretycznie można powiedzieć, że każdym rowerem można jeździć wszędzie. W praktyce jest jednak zupełnie inaczej. Rower szosowy przeznaczony jest do szybkiej jazdy po trasach asfaltowych. Jeśli właśnie taki styl jazdy preferujemy to powinniśmy wybrać model opisany powyżej. To rower dobieramy pod kątem tras, które chcemy nim pokonywać.