Fundusze które w ostatnich latach wchłonęło nasze rolnictwo spowodowały podniesienie go na zupełnie inny wyższy poziom funkcjonowania. Nie byłoby to jednak możliwe bez ciężkiej i kreatywnej pracy wykonanej przez rolników. Poza tym wykazali się oni zrozumieniem dla potrzeby stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Wszystkie te czynniki zaowocowały w efekcie podniesieniem ogólnego zmechanizowania krajowego rolnictwa co zwiększyło jego wydajność.
Napęd spiralny paszociągu
Wzrost mechanizacji nie ominął również sektora dużej hodowli zwierzęcej. To co kiedyś wykonywało kilka osób w trudzie dzisiaj realizują maszyny na przykład paszociągi, wydatnie przyśpieszając i podnosząc dokładność wykonanej pracy. Zastosowanie owych paszociągów odnosi się do dużych hodowli. Stosowanie ich przy niewielkiej produkcji jest ekonomicznie nieracjonalne i w efekcie pozbawione sensu. W przypadku hodowli świń opłacalność wykorzystania mechanicznego karmienia zwierząt za pomocą paszociągu pojawia się przy minimalnym pogłowiu w wysokości 800 sztuk. Ten sam wskaźnik w przypadku drobiu kurzego wynosi kilka tysięcy sztuk. Do mechanicznego karmienia zwierząt w dużych foremnych halach produkcyjnych wykorzystuje się najlepsze paszociągi spiralne do karmienia. Mają one zastosowanie właśnie w sporych pomieszczeniach wybudowanych na rzucie kwadratu czy prostokąta gdzie nie ma żadnych załamań w murze.
Ponieważ paszociągi spiralne mogą funkcjonować poprawnie jedynie w linii prostej i wykluczone są jakiekolwiek zagięcia w ich liniowym przebiegu. Wynika to z ich konstrukcji a dokładnie napędu przesuwu paszy jakim jest wykonana z wysokiej jakości metalu spirala wewnątrz rur z tworzyw sztucznych. Taka budowa wyklucza więc przesuwanie się owej spirali wewnątrz rur na wszelkich zakrętach.