Kasy fiskalne dla firm

Do fiskalizacji sprzedaży służy kasa lub drukarka fiskalna, które przedsiębiorcy muszą nabyć najpóźniej w dniu rozpoczęcia działalności. Jednak obowiązek ten ciąży tylko na firmach działających w branży handlowej lub usługowej.

Dla kogo są przeznaczone kasy fiskalne online?

kasa fiskalna online płockZgodnie z przepisami, kasę fiskalną muszą posiadać firmy handlowe i usługowe, które kierują swoją ofertę do klientów indywidualnych, nieprowadzących działalności gospodarczej. Jednak jest też grupa przedsiębiorców, którzy są wykluczeni z tego obowiązku, a mianowicie są to firmy działające tylko w internecie i nieprzyjmujące gotówki jako formy zapłaty. Innym wyjątkiem są przedsiębiorstwa, których roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Ustawa mówi także o branżach, które muszą posiadać kasę w wersji online. Wyglądają one tak samo jak klasyczne kasy, ale posiadają  wbudowany moduł  do zdalnego łączenia się z Centralnym Repozytorium Kas, w skrócie zwanym CRK. Jest to konieczne w celu automatycznego przesyłania dobowych raportów fiskalnych. Jeżeli interesuje nas kasa fiskalna online Płock jest miejscowością, w której znajdziemy najwięcej modeli tychże urządzeń. Kasy online mogą być stacjonarne lub mobilne, zatem sprawdzą się w różnych przedsiębiorstwach. Choć obecnie muszą się posiadać tylko salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, adwokaci czy warsztaty samochodowe, to lista branż co roku się poszerza, gdyż ostatecznym celem jest objęcie tym obowiązkiem wszystkich przedsiębiorców.

Bez względu czy wybieramy kasę stacjonarną, mobilną czy drukarkę fiskalną, to jeżeli jest to zakup pierwszego urządzenia fiskalnego w firmie, to możemy się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. To znaczna pomoc, gdyż kosztują one od 1000 do 3000 zł.