Kiedy impreza jest masowym wydarzeniem

Często pojawiają się niejasności co do tego, jakie wydarzenie możemy nazywać imprezą masową. Istnieje konkretna ustawa, która to określa. Zawarte w niej informacje klarowniej rozróżniają przedsięwzięcia, których organizacja będzie wymagać od nas specjalnych pozwoleń i przygotowań.

Jak przygotować imprezę masową?

planowanie imprez masowych warszawaJeżeli jesteśmy organizatorem dużego koncertu lub wydarzenia sportowego, po pierwsze upewnijmy się czy na pewno zalicza się ono do masowych. Najlepiej zajrzeć do źródła, jakim jest ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych. Wiemy z niej na pewno, że kluczowe jest miejsce oraz ilość uczestników. Przykładowo na otwartym powietrzu musi ona przekraczać 1000 osób, a w zamkniętych budynkach- 300. Poza liczbą uczestników, planowanie imprez masowych musi uwzględniać wiele innych czynników. Przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa oraz przejrzystej informacji i zajęcie się wszelkimi innymi, większymi i mniejszymi sprawami logistycznymi. Jak chodzi o wybór miejsca, zazwyczaj są to hale, obiekty sportowe lub duże, otwarte place. Sprawne i efektywne planowanie imprez masowych Warszawa opanowała do perfekcji. Warto korzystać z doświadczenia dużych miast  To, co będzie tylko jeszcze niezbędne, to zgoda od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, o którą, jako organizatorzy, musimy wystąpić najpóźniej 30 dni przed planowaną datą imprezy. 

Nie każde wydarzenie będzie zaliczało się do imprez masowych, warto dowiedzieć się, jakie są ustawowe wytyczne. Jeżeli okazuje się, że impreza rzeczywiście podlega pod definicje masowej, zacznijmy skrupulatne jej planowanie, z uwzględnieniem przepisów prawnych. Warto pomyśleć o ubezpieczeniu, a jeżeli jesteśmy nowicjuszami, również o wsparciu od doświadczonej już w takich wydarzeniach firmy.