Kiedy stosować tlenoterapię?

Stosowanie tlenu w celach terapeutycznych lub profilaktycznych nazywa się tlenoterapią. Tlen w organizmie jest niezbędny do realizacji oddychania komórkowego, procesu tworzenia bogatych w energię związków chemicznych. W niedotlenieniu najważniejszy jest fizjologiczny efekt tlenoterapii, ponieważ pozwala ona zrekompensować niedobór tlenu w tkankach.

Zastosowanie nowoczesnej terapii tlenem

terapia tlenowa wrocławPodczas tlenoterapii u pacjentów z niewydolnością oddechową obserwuje się wzrost tlenu w osoczu krwi, powietrze pęcherzykowe, u pacjentów zmniejsza się duszność, zmniejsza się kwasica metaboliczna poprzez zmniejszenie zawartości produkty niedotlenione w tkankach. Terapia tlenowa jest przepisywana pacjentom z niewydolnością serca i układu oddechowego w celu przywrócenia działania innych leków, których skuteczność zmniejsza się wraz z niedotlenieniem. Zastosowanie tlenoterapii jest niezbędne do poprawy funkcjonowania wątroby, nerek, a także potęguje efekt radioterapii w przypadku nowotworów złośliwych. Wskazaniami do wyznaczenia tlenoterapii mogą być miejscowe niedotlenienie, spowolnione procesy zapalne, rany z infekcjami beztlenowymi. Jak więc widać, szerokie zastosowanie ma terapia tlenowa Wrocław oferuje zabiegi inhalacyjne o wysokim stężeniu tlenu. Warto dodać, że tlenoterapia działa również na wygląd zewnętrzny. Aby nasza skóra była młoda i piękna, musi otrzymać odpowiednią ilość tlenu, a także składników odżywczych takich jak glukoza, aminokwasy, kwasy tłuszczowe. Proces regeneracji skóry zależy również od dotlenienia komórek.

Wraz z wiekiem, pod wpływem naturalnych procesów biologicznych i szkodliwego wpływu środowiska, komórki otrzymują coraz mniej tlenu i innych składników odżywczych, zaburzona zostaje aktywność naskórka i jego zdolność do odnowy, w wyniku czego skóra staje się martwa , pojawiają się zmarszczki i plamy starcze. Wtedy potrzebna jest tlenoterapia.