Kiedy warto zatrudnić architekta wnętrz?

 

Obecnie coraz większa liczba osób decyduje się na współpracę z projektantem podczas budowy własnego domu lub aranżacji kupionego mieszkania. Najważniejsze by zatrudnić osobę, która będzie w pełni rozumiała potrzeby właścicieli oraz zaproponuje ciekawe rozwiązania, aby uzyskać funkcjonalne i spójne wnętrze. 

Jakiego architekta wybrać?

architektNa pewno zatrudnienie projektanta ma sens gdy aranżujemy dosyć duża przestrzeń lub kupiona nieruchomość jest dosyć trudna w zaprojektowaniu ze względu na ograniczoną przestrzeń czy też skosy. Warto podkreślić, że dyplomowany architekt z Opola może działać zarówno stacjonarnie, jak i poprzez kontakt online z klientem (tutaj jednak można liczyć jedynie na sam projekt). Całym wykonawstwem musi zająć się sam klient już we własnym zakresie. Z kolei można wybrać biuro projektowe, które proponuje także kompleksowe działanie – od projektu, po nadzór i realizację zaakceptowanego projektu. Wtedy klienci zyskują sporo czasu i oszczędności, ponieważ nie muszą samodzielnie szukać doświadczonej ekipy remontowej i doglądać postępów na placu budowy. Całością zajmuje się zatrudniony projektant, który jest oczywiście w stałym kontakcie z klientem. Niemal na każdym etapie można również wprowadzić konieczne poprawki w projekcie, co pozwala na bieżąco wszystko weryfikować i dopasowywać do potrzeb przyszłych domowników.

Przed podpisaniem umowy z określonym projektantem wnętrz czy biurem architektonicznym dobrze poznać opinie na ich temat oraz zweryfikować dotychczasowe dzieła. Wiele zdjęć zrealizowanych projektów można znaleźć na stronach online czy fanpageach określonego studia projektowego. Koszty współpracy są zawsze ustalane indywidualnie i zależą głównie od rodzaju i wielkości zlecenia oraz zakresu wykonywanych prac (sam gotowy projekt czy może też wykonanie).