Kolorowe silikony sanitarne ratunkiem dla nieszczelnych akcesoriów

Niemal każdy z nas miał kiedyś taką sytuację, że zalewa silikonowa przy wannie, umywalce bądź innych albo puściła, albo stała się po prostu przemakalna i nie dość że rozlewająca się woda ściekała za ściankę danego mebla łazienkowego, to jeszcze automatycznie ponosiliśmy zarówno koszty związanie z zużyciem większej ilości wody, ale także z usuwaniem skutków zacieków.

klejCzęsto też takie sytuacje – zwłaszcza jeśli wydarzają się w blokach mieszkaniowych – mogą prowadzić do jeszcze większych problemów finansowych oraz prawnych, jeśli przez własną nieodpowiedzialność zalejemy nawet kilku sąsiadów mieszkających bezpośrednio pod nami. Obecnie na rynku królują kolorowe silikony sanitarne, umożliwiające uszczelnianie przeróżnych mebli i akcesoriów z wykorzystaniem niemal każdego koloru, idealnie wpasowującego się pod nasze meble. Jeśli jednak wyciek już się zdarzy i musimy na dłuższy czas odciągnąć albo podnieść dany mebel, a nie możemy lub nie chcemy całkowicie go wymontować, z pomocą mogą nam przyjść taśmy montażowe, pozwalające udźwignąć ciężary o wadze średnio kilkudziesięciu kilogramów. Jeżeli analogiczna sytuacja wydarza się w pracy, w biurze lub innych budynkach bądź pomieszczeniach, w których przebywa w ciągu dnia sporo ludzi, warto zaopatrzyć się w taśmy ostrzegawcze, z daleko odpowiednio informujące potencjalnych przechodniów o chwilowo nieczynnej łazience czy ubikacji oraz o strefach, których przez dany okres czasu należy unikać. Z kolei w razie konieczności wyczyszczenia trudno dostępnych bądź bardzo wąskich szczelin i innych miejsc, z pewnością przydane okażą się aerozole techniczne, umożliwiające dotarcie do nawet z pozoru absolutnie niedostępnych miejsc i poprawne ich oczyszczenie.

Pamiętajmy, by zaopatrzyć się zawczasu w takie akcesoria i narzędzia jak taśmy montażowe czy kolorowe silikony sanitarne, aby potencjalna naprawa mogła przebiegać szybko i bez konieczności oczekiwania na wysyłkę danych produktów – często pozwoli nam to zaoszczędzić zarówno czas jak i pieniądze.