Kompleksowe badanie wzroku

Jakiś czas temu gdy siedziałam przy komputerze zauważyłam, że zaczynają mi łzawić oczy. Pomyślałam, że to od chwilowego przemęczenia. Dużo pracuję przy komputerze, dlatego uważałam, że jest to chwilowe i starałam się na początku ograniczyć użytkowanie komputera. Jednak problem nawrócił i postanowiłam coś z tym zrobić i wybrać się do lekarza.

Regularne badania u optyka

badanie wzrokuLekarz pierwszego kontaktu wysłał mnie do optyka na badanie wzroku. Mówiłam mu, że przecież widzę dobrze, tylko po prostu pewnie od światła, łzawią mi oczy. Jednak lekarz uznał, że to właśnie badanie wzroku sprawdzi, czy przypadkiem problemy z przemęczeniem oczu nie biorą się właśnie z pogorszenia widzenia. Pojechałam więc do optyka, bo należę do takich osób, które dbają o zdrowie i nie bagatelizują tego, co mówią lekarze. Wtedy mogłam podziękować mojemu lekarzowi, ponieważ okazało się, że faktycznie mój wzrok zaczyna się pogarszać i trzeba jak najszybciej zastosować profilaktykę. Optyk powiedział, że powinnam nosić okulary lub soczewki korekcyjne, żeby wzrok się nie pogorszył. Od razu je kupiłam i trochę się bałam, że nie będę potrafiła ich zakładać, więc poszłam z powrotem do optyka, żeby pokazał jak zakładać soczewki. Po kilku próbach się udało i spróbowałam znów siedzieć przed komputerem tyle co wcześniej, żeby ocenić, czy oczy dalej łzawią i szczypią, czy też faktycznie soczewki zaczynają coś pomagać. I tak się właśnie stało, że o dziwo, przestałam mieć juz dolegliwości.

Moje badanie wzroku było bardzo przydatne, ponieważ dzięki temu uniknęłam większych nieprzyjemności. Szybko wyleczyłam wzrok i już nie muszę nosić soczewek, a oczy mi się nie przemęczają. Cieszę się, że przedłużyłam dobry stan mojego wzroku o co najmniej parę lat i że będę lepiej widziała.