Kompleksowe usługi windykacyjne

Wielu małych przedsiębiorców samodzielnie pilnuje swoich zobowiązań i ponagla nierzetelnych dłużników w kwestii spłaty zaległych faktur. Jednak, kiedy takich firm jest więcej, to staje się to czasochłonnym zadaniem, a do tego mało efektywnym.

Czym się zajmują popularne firmy windykacyjne?

zaufana firma windykacyjna z warszawyPrzedsiębiorcy często obawiają się współpracy z firmą windykacyjną, ponieważ wydaje się im, że jest ona droga. Jednak wcale tak nie jest, ponieważ płatność za usługi windykacyjne następuje dopiero wtedy, kiedy udaje się odzyskać całość lub część zobowiązania. Przeważnie jest to wcześniej ustalony procent od wyegzekwowanej kwoty. W związku z tym klient nie płaci za samą współpracę z agencją, a jedynie na rezultat jej pracy. Zaufana firma windykacyjna z Warszawy będzie doskonałym strażnikiem wypłacalności firmy, ponieważ stale monitoruje faktury przelewowe. Celem agencji windykacyjnej jest polubowne rozwiązanie każdej sprawy, czyli ustalenie wraz z dłużnikiem nowego harmonogramu spłaty zobowiązania i wyegzekwowania go w określonym czasie. Jeżeli nie będzie to możliwe, to sprawa jest kierowana na drogę sądową, która generuje dla dłużnika dodatkowe koszty. Ze statystyk wynika, że zdecydowana większość zaległych faktur jest spłacana po interwencji firmy windykacyjnej, zatem nieliczne przypadki trafiają do sądów. Przeważnie są opłacane faktury, których data nie przekracza dwunastu miesięcy od chwili wystawienia. W przypadku starszych faktur, egzekwowanie płatności za nie jest znacznie mniej efektywne.

Wbrew pozorom firmy windykacyjne na rynku są bardzo potrzebne, ponieważ pomagają przedsiębiorcą w utrzymaniu płynności finansowej. Ich usługi nie są drogie, a za to bardzo skuteczne, dlatego też zainteresowanie nimi jest z roku na rok coraz większe.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Finanse