Koperta o formacie c6

 

Wiele osób do standardowej korespondencji używa najzwyklejszych kopert. Są one małe, białe i prostokątne. Takich z reguły używa społeczeństwo do wysyłania listów. Jednak rodzajów kopert jest o wiele więcej i każda służy do czegoś innego.

Do czego stosujemy kopertę c6?

przezroczysta koperta c6Koperta c6 jest najmniejszą kopertą. Stanowi ona jedną trzecią formatu A5, ma wymiary 81 na na 162 milimetry. Jest więc ona bardzo mała. Stosuje się je zazwyczaj do wysyłania zaproszeń oraz eleganckiej korespondencji. Koperty te są przezroczyste więc nie posiadają okienka ani poddruku. Nie ma gdzie napisać adresu, więc koperty te raczej dostarcza się osobiście. Każda przezroczysta koperta c6 jest sklejona bardzo niewielką ilością kleju, mimo to jest ona trwała i wytrzymała. Sposób jej zamykania polega na oderwaniu taśmy z klejem. Oczywiście koperty te maja różne kolory. Takie koperty robią duże wrażenie. Szczególnie wtedy, kiedy są dodatkowo udekorowane. Można przyczepić do nich wstążkę lub inny rodzaj dodatku. Bardzo często koperty te wykorzystywane są w firmach do wręczania zaproszeń na imprezy firmowe lub na bankiety. Kopert przezroczystych jest bardzo dużo, mają również różne wymiary, jednak ten wymiar jest najbardziej popularny, ponieważ wygląda najładniej oraz zgrabnie. nic nie wychodzi z koperty a zaproszenie pięknie prezentuje się w środku. Koperty te mogą mieć inne rodzaje zamknięcia. Wszystko zależy od producenta takich kopert.

Ceny kopert przezroczystych w takim rozmiarze są bardzo małe, kupowane mogą być  na sztuki lub w opakowaniach mniejszych lub większych, w zależności od zapotrzebowania. W firmach zazwyczaj zamawia się więcej takich kopert, ponieważ musi starczyć ich dna wręczenie wszystkim pracownikom. Osoby prywatne raczej kupują takie koperty na sztuki.