Koszula do karmienia

 

Wiele kobiet już w czasie ciąży gromadzi przybory i artykuły, które będą przydatne nowo narodzonemu maluszkowi. Kupuje także produkty dla siebie, takie jak odzież ciążowa, biustonosze i bluzki do karmienia piersią, które będą niezbędne.

Jak wyglądają koszule do karmienia?

koszula nocna do karmieniaKobiety, które decydują się na karmienie piersią, muszą się do tego odpowiednio przygotować. Początki bywają trudne, szczególnie jeżeli kobieta rodzi swoje pierwsze dziecko. Już jadąc do szpitala, warto mieć ze sobą odpowiedni stanik i koszulę, w której będzie można bez problemu karmić maluszka. Zwykłe piżamy, czyli podkoszulki, nie nadają się do tego, ponieważ nie mają żadnych rozpięć i zakłada się je przez głowę. Koszula nocna do karmienia może być cała rozpinana z przodu na guziki lub jedynie po bokach, na wysokości biustu, posiadać niewielkie rozpięcia, przez które łatwo podać dziecku pierś. Koszule mają długość do połowy uda lub do kolona, bo takie są najbardziej praktyczne. Z pewnością taka część garderoby mamy karmiącej jest niezbędna, ponieważ dziecko przez pierwsze miesiące życia je w dzień i w nocy. Trzeba pamiętać, że pod koszulą nocną, należy mieć założony biustonosz do karmienia, gdyż w tracie podawania dziecku jednej piersi, mleko wycieka z drugiej. Mając stanik z wkładką laktacyjną, nie zabrudzimy koszuli nocnej. Piżamy dla mam karmiących, cenowo kształtują się tak samo jak zwykłe modele i kupimy je w większości sklepów odzieżowych, które mają dział dla przyszłych mam lub osób puszystych.

Bawełniane koszule będą najlepsze, gdyż pozwalają skórze oddychać i są miękkie w dotyku. Jeżeli decydujemy się na zakup koszuli nocnej do karmienia, to najlepiej od razu kupić dwie sztuki, żeby mieć je na zmianę. Są bardzo praktyczne, dlatego tak wiele mam je kupuje.