Mezoterapia zabiegiem na wiele dolegliwości

 

Mezoterapia jest zabiegiem wykonywanym w większości dobrych salonów kosmetycznych. Jest to podstawowy zabieg przeprowadzany w celu przeciwdziałania objawom starzenia, jednak polecana jest również jako skuteczny środek w walce z przebarwieniami, czy bliznami potrądzikowymi. Wyróżnia się mezoterapię igłową, a także zabieg wykonywany w wersji bezigłowej przy użyciu lasera.

Zabieg mezoterapii na wiele dolegliwości

mezoterapia wykonywana w SzczecinieGłówną zasadą działania mezoterapii jest kontrolowane uszkadzanie skóry. Może się to odbywać za pomocą mikroskopijnych igieł lub wiązki światła lasera. Mezoterapia wykonywana w Szczecinie przez wykwalifikowanych profesjonalistów jest niemal całkowicie bezbolesna, a jej efekty przerastają najśmielsze oczekiwania osób, które zdecydowały się poddać zabiegowi. W zależności od przeznaczenia zabiegu, a także od stanu skóry danej osoby określana jest ilość serii potrzebnych do uzyskania optymalnych efektów. Nie ma tu reguły – czasem wystarczą trzy serie, innym razem konieczne jest wykonanie siedmiu. Dzięki mezoterapii włókna kolagenowe w naszej skórze odbudowują się, co skutkuje większą jędrnością, a także zniwelowaniem zmarszczek. Mezoterapii najczęściej poddawana jest twarz, jednak zabieg ten może być wykonywany na całe ciało. Świetnie sprawdza się on do redukcji różnego rodzaju blizn, rozstępów, a nawet cellulitu. Skóra po sesji zabiegów nabiera młodzieńczego blasku, staje się bardziej napięta i lepiej ukrwiona. Koszty mezoterapii są bardzo zróżnicowane. Zależą od rodzaju zabiegu i części ciała, na których jest on wykonywany.

Popularność mezoterapii wynika przede wszystkim z jej skuteczności. Niewiele mało inwazyjnych zabiegów powoduje tak duże i pozytywne zmiany w wyglądzie skóry. Profesjonaliści polecają zarówno zabieg laserowy, jak i ten do którego używane są igły.