Model łóżka kontynentalnego

W łóżku spędzamy przeciętnie od sześciu do nawet dziesięciu godzin na dobę. Jeżeli jest ono wygodne, to wstajemy rano wypoczęci i pełni sił, dlatego tak ważne jest znalezienie łóżka idealnego dla siebie pod każdym względem.

Dla kogo jest łóżko kontynentalne?

łóżka kontynentalne 180x200 cenaW sprzedaży znajdziemy łóżka dla jednej, dwóch, a nawet trzech osób. Mogą być wykonane ze stali lub drewna i posiadać różną wysokość. Dla dwóch osób, najbardziej komfortowe są modele w rozmiarze sto osiemdziesiąt na dwieście centymetrów, gdyż są w sam raz dla szczupłych i puszystych osób. Można je kupić w wielu modelach, jednak jeżeli lubimy spać wysoko nad ziemią, to najlepsze będą łóżka kontynentalne 180×200 cena ich jest na poziomie klasycznych łóżek małżeńskich. Ich cechą charakterystyczną jest tapicerowana powierzchnia i spora wysokość między materacem a podłogą. Takie ułożenie ułatwia siadanie i wstawanie z łóżka, dlatego też takie modele można często spotkać w luksusowych hotelach. Łóżko kontynentalne składa się z drewnianej skrzyni na nóżkach, która jest wypełniona sprężynami bonellowymi, na których znajduje się materiał izolacyjny oraz sprężynowego materaca kieszonkowego. Jako dodatkowe elementy łóżka, może się jeszcze znaleźć wezgłowie stanowiące górny szczyt łóżka, dolny szczyt czy specjalny cienki materac nawierzchniowy. Jest to świetny model łóżka, który idealnie się sprawdzi w dużej sypialni. Może być też uzupełniony w dopasowane pojemniki na pościel, które będą się znajdowały pod dnem i nie będą widoczne.

Na takim łóżku może spać każdy, kto lubi leżeć dość wysoko nad ziemią. Z tego względu jest to model łóżka polecany seniorom, ponieważ jest im łatwiej wstać z niego. W cenie łóżka, klienci mają już idealnie dopasowany materac i nie muszą już niczego dokupować.