Modne płytki do łazienki

Aranżacje w łazienek w dzisiejszych czasach są bardzo różnorodne, tym bardziej, że jest to pomieszczeniem, w którym możemy sobie pozwolić na odważniejsze łączenie kolorów i wzorów, niż w innych wnętrzach. Wynika to z tego, że w łazience spędzamy stosunkowo mało czasu i przebywanie wśród intensywnych kolorów nie zdąży nas zmęczyć ani źle wpłynąć na nasze samopoczucie. 

Łazienka w czerni i bieli

klasyczne płytki łazienkowe czarno białeKolorystyka we wnętrzach ma bardzo duże znaczenie i wpływa ona nie tylko na wygląd pomieszczeń, ale też na nasze samopoczucie. W każdym wnętrzu musimy uważnie dobierać kolory, żeby długofalowo na nas źle nie wpływały. Miejscem, w którym możemy nieco bardziej poszaleć jest łazienka, głównie ze względu na to, że spędzamy w niej niewiele czasu jednorazowo. Mimo tego, że wszelkie kolory są w łazience dozwolone, to i tak w ostatnim czasie coraz więcej osób decyduje się na klasyczne płytki łazienkowe czarno białe, które wprowadzają do pomieszczenia elegancję. Takie płytki mają zazwyczaj nieco matową powierzchnię i są dosyć duże. Najczęściej na podłodze kładziemy płytki czarne, a na ścianach przeważają te w białym kolorze. Łazienki z czarno białymi płytkami dają nam duże pole do popisu jak chodzi o dodatki. Wyraziste kolory mogą okazać się bowiem całkiem ciekawym dopełnieniem. Biały oraz czarny to kolory neutralne, do których pasuje niemal wszystko. Są więc doskonałą bazą w każdym pomieszczeniu, również w łazience.

Urządzając łazienkę coraz częściej kierujemy się chęcią uzyskania nowoczesnego, ale zarazem eleganckiego pomieszczenia. Bardzo mocno pomogą w tym czarno białe płytki, które w ostatnich latach cieszą się coraz większą popularnością. Takie neutralne kolory otwierają nam drogę do dodatków w odważnych, wyrazistych wzorach i kolorach.