Moja firma sprzątająca klatki schodowe

Odkąd pamiętam, zawsze moim marzeniem było mieć swoją firmę. Jednak nie było to proste, jak by się mogło wydawać – przynajmniej dla mnie. Długo szukałem jakiegoś oryginalnego pomysłu itp. Aż w końcu przyszedł taki dzień, że powiedziałem sobie, że koniec ze strachem i kombinowaniem. Albo coś szybko założę, albo będę mógł całe życie tylko myśleć. Tak więc założyłem firmę sprzątającą.

Sprzątanie klatek schodowych jest potrzebne.

usługi sprzątająceOczywiście pierwsze co, to musimy wyrobić sobie renomę na lokalnym rynku, a z racji, że mieszkałem we Wrocławiu to konkurencja była duża i czujna. Najważniejsze jednak to się nie poddawać i walczyć do upadłego. Pierwsze kilka domów musiałem sam wysprzątać. W przeciągu miesiąca znalazłem 4 klientów na cotygodniowe sprzątanie. Każdy klient miał stawkę od metru kwadratowego jego domu, dzięki czemu mogłem spokojnie pracować tak, jak mi się podoba. Będę pracował wolniej – wyjdzie mi mniejsza stawka godzinowa, szybciej – to na jedną godzinę pensja znacznie by mi wzrosła. W mojej ofercie było mycie okien, ogólne sprzątanie mieszkań, a w blokach miałem jeszcze sprzątanie klatek schodowych Wrocław. Nie powiem, żeby ogólne sprzątanie było złe, ale jednak klatki schodowe to byłą męka. Do swojej oferty wprowadziłem również opiekę nad domami, zwierzętami na czas wyjazdów urlopów itp. Była to jakby ochrona na terenie Wrocławia, okolicznych miast ale i na terenie Opola. Miałem zakupione kamerki, które montowałem nad drzwiami w razie jakiś gości. Tak poza tym to jeździłem codziennie i albo podlewałem rośliny, albo karmiłem zwierzęta. A w razie jakiś większych problemów dzwoniłem na ochronę lub policję. Praca nie było ciężka, jednak można było zarobić dość ładne pieniądze. Dopóki się wyrabiałem, pracowałem całkowicie sam. Jednak w chwili, gdy pracowałem 14 godzin dziennie przez 6 dni w tygodniu, to wychodziło już to słabo dla mojego zdrowia. Dlatego właśnie szukałem ludzi, którzy będą pracować dla mnie.

Oferowałem dobre stawki, oczywiście jak na naszą branżę, więc miałem sporo zgłoszeń. Po 4 miesiącach miałem już 25 klientów na cotygodniowe sprzątanie klatek schodowych.