Montaż oświetleń ledowych

 

Oświetlenia ledowe zaliczają się do nowoczesnej technologii i nie mają nic wspólnego ze zwykłymi żarówkami. Ich parametry są specyficzne, a sposób działania zupełnie różni się od w/w zwykłych żarówek. Są przede wszystkim inaczej zasilane i siłą rzeczy wymagają innych zasilaczy niż takie żarówki.

Transformatory wykorzystywane w oświetleniach ledowych

transformator do oświetleń ledowychTaki transformator do oświetleń ledowych może mieć dwie metody zasilania. Jest to zasilanie napięciowe i zasilanie prądowe. Zasilanie napięciowe jest stabilizowane, a taki prąd zależy od obciążenia. Natomiast zasilanie prądowe, to stabilizowanie prądu poprzez optymalne zmiany napięcia. Czyli, posiadając odpowiedni zasilacz, można spokojnie zainstalować oświetlenie LED wszędzie tam, gdzie tylko będzie ono dla nas korzystne. Np. oświetlenie LED pod szafkami kuchennymi może sprawić, że nasza praca w kuchni będzie wyjątkowo przyjemna, oraz – co jest nie bez znaczenia – bezpieczna. Krojąc warzywa, czy mięso można się dotkliwie skaleczyć, jeśli nie będziemy mieć odpowiedniego oświetlenia. Przy oświetleniu LED taka praca staje się czystą przyjemnością i nie trzeba rozświetlać kuchni lampami sufitowymi, czy nawet kinkietami. Najbardziej korzystne jest oświetlenie LED, zamocowane pod wiszącymi szafkami. Wykorzystanie takich taśm LED w łazience, to bardzo dobry pomysł, stwarzający odpowiednią atmosferę przy kąpieli. Jeśli ktoś lubi jasno, może przy okazji włączyć górne lampy, czy kinkiety łazienkowe.

Jeśli natomiast lubimy odpowiedni nastrój, warto zastanowić się nad zamontowaniem oświetlenia LED. Będzie to nie tylko z korzyścią dla naszego samopoczucia w danym momencie, ale także zaoszczędzi sporo prądu. W rezultacie nasze rachunki za prąd mogą znacznie zmaleć i będzie to doskonale widoczne. 

Sprawdź ofertę https://www.eltii.pl