Montowanie znaku drogowego

 

Poruszanie się po ulicach, które nie są dobrze oznakowane jest bardzo uciążliwe. Nadmierna ilość znaków także działa na naszą niekorzyść, dlatego wszystko jest tak planowane, aby na każdej ulicy było tyle znaków ile być powinno i najważniejsze, aby to było dokładnie takie znaki drogowe, jakie powinny znajdować się w danym miejscu.

Jak zamontować znak drogowy?

montaż znaków drogowychWbrew pozorom zamontowanie znaku drogowego nie jest takie proste, nie wystarczy go wbić tylko w ziemię. Montaż znaków drogowych rządzi się swoimi prawami, które są szczegółowo opisane w instrukcji montażu stałych znaków drogowych. Montując takie znaki musimy trzymać się wszystkich przepisów. Po pierwsze musimy dobrze zakotwiczyć w gruncie słup na którym zawiśnie znak drogowy. Zakotwiczyć go możemy na różne sposoby, to jaki sposób wybierzemy zależy od tego na jakim gruncie go montujemy. Jednak zazwyczaj najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest wykopanie odpowiednio większej dziury, włożenie w nią słupa i zalanie całego otworu betonem, a następnie przysypanie wszystkiego warstwą ziemi. Tak zakotwiczony znak drogowy jest bardzo trudny do wyrwania. Następne możemy przystąpić do montażu tablicy na wcześniej zamontowanym słupie. Tablicę montujemy przy pomocy specjalnie wyprodukowanych w tym celu uchwytów ze stali nierdzewnej. Takie uchwyty są bardzo odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych, co daje nam pewność, że znak się stabilnie trzyma.

Jeśli zastosujemy się do wyżej wymienionych wskazówek, to znaki przez nas zamontowane, będą trzymać się bardzo długo. Szczegółowe informacje dotyczące montażu konkretnych znaków drogowych możemy znaleźć w internecie. Jeśli nie chcemy tego robić samodzielnie, to możemy wynająć profesjonalistów.