Na co zwrócić uwagę kupując drukarkę?

Technologia w dzisiejszych czasach pozwala na wiele czynności, o których nawet nie myślało się setki czy dziesiątki lat temu. Współczesny sprzęt elektroniczny pozwala nie tylko na odczyt informacji z internetu, ale również przechwytywanie i zapisywanie obrazów, robienie zdjęć, a także przenoszenie ich na papier. W obecnych czasach trudno wyobrazić sobie ręczne przepisywanie wielu egzemplarzy książek, jak robiono to setki lat temu.

Drukarki Canon — czy warto kupić?

canon 165Dawno temu przepisywaniem ksiąg zajmowali się przeważnie zakonnicy. Współcześnie wydrukowanie całej książki zajmuje ledwie kilkanaście minut. Drukarki są akcesoriami bliskimi nie tylko pisarzom, ale również fotografom. W zależności od funkcji, które ma spełniać dana drukarka, należy zwrócić uwagę na inne parametry sprzętu. Przykładowo, w biurze czy urzędzie najważniejsza będzie szybkość druku oraz jego jakość. Najczęściej wybiera się tutaj drukarki obsługujące jedynie czarny tusz. Są one zazwyczaj tańsze niż te kolorowe, a z reguły przy drukowaniu prostych dokumentów kolorowy tusz nie będzie potrzebny. W dziedzinie fotografa ważna jest przede wszystkim jakość druku. Tutaj niezbędna będzie drukarka obsługująca kolorowe tusze. Coraz częściej wybiera się drukarki laserowe. Są dużo praktyczniejsze niż ich atramentowe odpowiedniki. Różnica polega przede wszystkim na prędkości drukowania (drukarki laserowe drukują strony nawet kilkukrotnie szybciej niż atramentowe) oraz jakości wydruku. Ponadto drukarki laserowe używają tuszu w proszku, który jest o wiele bardziej ekonomiczny niż atrament w płynie. W wielu firmach doskonale sprawdzają się drukarki marki Canon. Model Canon 165 jest urządzeniem wielofunkcyjnym, dzięki któremu ma się możliwość nie tylko druku, ale również kserowania oraz skanowania. Model ten łączy łatwość w obsłudze z wieloma niezwykle przydatnymi funkcjami, takimi jak możliwość przesyłania dokumentów przez internet, czy też sposobność kontroli spójności kolorów. Dodatkowo niewielki rozmiar urządzenia pozwala na umieszczenie go nawet w dość ciasnych pomieszczeniach. 

Kupując urządzenie drukujące, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na specyfikacje, takie jak szybkość drukowania, jakość druku oraz żywotność sprzętu. Modele, takie jak Canon C165 doskonale sprawdzą się w biurze, gdzie wydajność urządzenia będzie poddawana próbie na każdym kroku.