Na czym polega orurowanie pojazdu?

Samochody stały się nieodłączną częścią życia. Nie bez przyczyny wpływamy na ich stan zarówno wizualny, jak i praktyczny. Niektórym marzy się samochód o nieskazitelnej karoserii. Dla innych ogromną rolę będzie odgrywała praktyczność. Miłośnicy tuningu pojawili się niemal wraz z pierwszym samochodem. Dziś sposobów na zmianę wizerunku samochodu możemy spotkać wiele. Jednym z nich jest orurowanie. 

Zalety wynikające z orurowania samochodu

orurowanie samochoduSamo orurowanie samochodu to nic innego jak montaż rur przed maską, pod progami oraz tylnym zderzakiem. W pierwotnej wersji ich zadaniem było zabezpieczenie nadwozia podczas jazdy terenowej. Narażone jest ono wówczas na liczne uszkodzenia. Wraz z upływem lat orurowanie zaczęło przyjmować coraz bardziej wymyślne formy. Dziś jest niemal ozdobą w samochodach, w których zostało zastosowane. Sposób ten wykorzystywany jest głównie w samochodach o dużych gabarytach. Z orurowaniem spotkamy się najczęściej w terenówkach oraz vanach. Nierzadko też korzystają z niego właściciele samochodów dostawczych. Dla miłośników orurowania, którzy posiadają samochody o mniejszych gabarytach również się coś znajdzie. W ich przypadku wykorzystywane są rury o mniejszym przekroju. Zwykle orurowanie w tym przypadku przyjmuje również budowę z prostszych elementów. Ciekawym rozwiązaniem dla miłośników nowoczesnych technologii jest orurowanie składające się z elementów z wbudowanymi światłami LED. Efekt wizualny takiego rozwiązania naprawdę robi wrażenie. 

Warto jednak wiedzieć, że montaż orurowania w samochodzie należy wykonać z zachowaniem wszelkich przepisów. Te z kolei jasno mówią, że by móc wyposażyć pojazd w ten rodzaj elementów konieczna jest homologacja. Orurowanie zamontowane w samochodzie musi spełniać więc określone standardy.