Najczęściej popełniane błędy przy doborze stanika dla karmiącej

W szale przygotowań na przyjście na świat naszego tak długo (bo aż dziewięć miesięcy) oczekiwanego dzidziusia, często ciężarne kobiety zapominają zadbać o swoje ciała. Mowa nie tylko o szerokiej gamie kosmetyków im dedykowanych o wielu zastosowaniach, np. na rozstępy, nawilżających, zmniejszających swędzenie skóry na brzuch itd. Ale też poprzez utrzymanie odpowiedniej elastyczności naszego biustu. Sugerując się znaczną zmianą w rozmiarach brzucha możemy źle dobrać biustonosz dla karmiącej.

Stanik dla karmiącej – jakie błędy popełniamy ?

biustonosz dla karmiącejPierwszym i jednym z poważniejszych błędów, jest kupowanie biustonosza dla karmiącej większego tylko w obwodzie. Nie jest to dobra praktyka , bo karmiąca kobieta potrzebuje stanika z większą miseczką zapewniającą jej komfort. Zbyt małe miseczki, poprzez za duży ucisk mogą spowodować zator mleczny. Możemy poznać, że miseczki są ewidentnie za małe gdy ich złącze z przodu nie przylega ściśle do naszej skóry. Mitem jest, że dobrze utrzymujący biustonosz dla ciężarnej musi mieć szerokie ramiączka. Mogą być one dowolnej szerokości, bo główny ciężar naszego biustu tak naprawdę podtrzymywany jest na obwodzie. Nie należy wybierać bielizny z fiszbinami (przynajmniej jeżeli chodzi o pierwsze tygodnie karmienia) – nie sa one wygodne i przeszkadzają podczas snu.

Podsumowując, podczas wyboru najlepszego dla nas biustonosza dla karmiących, powinnyśmy się sugerować dobrym utrzymaniem biustu, który zapewni nam dobrze dobrany obwód. Ważna jest też wygoda i zdrowie naszych piersi – wybierajmy staniki bez fiszbin i z odpowiednio dobraną miseczką (mogącą pomieścić również wkładkę laktacyjną. Warto przemyśleć wybór materiału – wybierając bawełnę choć jest lekka i zwiewna nie można wykluczać też wolnego czasu schnięcia i powstawania trudno odpieranych plam i zacieków.