Najlepsze kasy fiskalne

W sprzedaży znajdziemy przynajmniej kilkadziesiąt modeli kas i drukarek fiskalnych, które sprawdzą się w różnych rodzajach działalności. Żeby można było z nich w pełni korzystać, trzeba je dobrać pod kątem rodzaju i wielkości działalności.

Jaką należy wybrać kasę fiskalną?

kasy fiskalne lublinDla firm handlowych i usługowych, jedynym sposobem na rejestrowanie sprzedaży jest zakup kasy fiskalnej. Zdecydowana ich większość podlega temu obowiązkowi, ale jest też szereg wyjątków. Na przykład kasy fiskalnej nie musi nabyć przedsiębiorca, który prowadzi wyłącznie działalność internetową, a jako formę zapłaty przyjmuje tylko przelewy bankowe. Ponadto kasy nie musi te mieć firma, której roczne dochody nie przekraczają dwudziestu tysięcy złotych. Dla pozostałych firm konieczne jest zakupienie kasy lub drukarki fiskalnej. Jeżeli decydujemy się na kasy fiskalne Lublin jest miastem, w którym na pewno je kupimy. Przedsiębiorcy do wyboru mają kasy stacjonarne lub mobilne. Pierwsze z nich wymagają ciągłego podłączenia do źródła zasilania i muszą stać w tym samym miejscu, natomiast mobilne z uwagi na wbudowany akumulator mogą działać w dowolnym miejscu poza siedzibą firmy przez wiele godzin. Głównym zadaniem każdej kasy fiskalnej jest rejestrowanie sprzedaży detalicznej oraz generowanie stosowanych raportów fiskalnych. Jedynie kasy fiskalne w wersji online posiadają dodatkowy moduł, który umożliwia zdalne łączenie się z Centralnym Repozytorium Kas w celu automatycznego przesyłania fiskalnych raportów dobowych.

Na zakup pierwszej kasy w działalności, każdy przedsiębiorca może się ubiegać o dofinansowanie w wysokości do siedmiuset złotych. Każda kolejna kasa podlega już stu procentowemu pokryciu kosztów zakupu, ale możne je odliczyć od podatku od towarów i usług.