Najlepsze kursy walut w największych kantorach

Chcąc wymienić obcą walutę na naszą lub odwrotnie warto wiedzieć, gdzie można to zrobić najbardziej opłacalnie. W każdym polskim mieście działa przynajmniej kilkadziesiąt kantorów. Skąd wiedzieć, który oferuje najatrakcyjniejsze kursy? Można to sprawdzić w internecie albo zastosować się do prostej i sprawdzonej zasady – duży może więcej.

W dużych kantorach mają niższe marże

duży kantor walutowy - warszawaPrzed kupnem lub sprzedażą gotówki w walucie można skorzystać z internetu i przejrzeć kursy oferowane w poszczególnych kantorach. Trzeba się jednak liczyć z tym, że większość stron internetowych prowadzonych przez kantory stacjonarne nie jest odświeżana online. Na stronie znajdziemy aktualne kursy, ale może się okazać, że wprowadzono je w godzinach porannych. A jak wiadomo zmieniają się one w ciągu dnia praktycznie co chwilę. Na szczęście jest inne rozwiązane – wystarczy znaleźć naprawdę duży kantor walutowy – Warszawa to miasto, w którym takich dużych kantorów jest kilkanaście. W dużych kantorach liczy się ilość klientów i transakcji i na tym głównie się zarabia. Właściciele największych kantorów mogą obniżyć swoją marżę do minimum, ponieważ i tak zarobią swoje na dużej ilości transakcji. A przecież oczywistym jest, że im lepsze kursy tym więcej klientów. I w ten sposób właśnie działa ta branża – zresztą podobnie jak wszystkie inne. Duży zawsze może więcej. Szukając najlepszych kursów można w ciemno wybrać się do największego kantoru w swojej dzielnicy.

W przypadku naprawdę dużych graczy na lokalnym rynku wymiany walut chodzi o to, żeby przyciągnąć do siebie jak największą liczbę klientów. Wtedy nawet przy niewielkiej marży i tak zarabia się całkiem sporo. A gwarantem dużego popytu jest niska lub raczej dobra cena. W tym przypadku są nim najlepsze kursy walut w mieście.