Najlepszy rożek dla malucha

W oczekiwaniu na przyjście na świat maleństwa przyszła mama nie leży brzuchem do góry, a przygotowuje dla niego wyprawkę i urządza pokój. Ostatnie miesiące ciąży są najlepszym momentem na kompletowanie niezbędnych produktów.

Do czego służą rożki?

rożek usztywniany dla dzieckaLista produktów, jakie trzeba kupić maluszkowi jest długa, ponieważ zawiera najważniejsze, niekonieczne i uzupełniające artykuły. Osoby, które oczekują na swoje pierwsze dziecko mogą mieć mały problem z wyłuszczeniem z niej naprawdę istotnych produktów, ale na pewno pomogą im w tym opinie innych rodziców. Większość z nich poleca kupić rożek usztywniany dla dziecka, ponieważ idealnie się sprawdza już od pierwszych dni. Rożki przede wszystkim służą do spowijania w nich noworodków i niemowląt do określonego wieku. Są one w formie dużego kwadratu, którego rogi zakłada się do środka jak kopertę. Wewnątrz maluszkowi jest ciepło i miękko oraz odpowiednio ciasno. Takie warunki przypominają mu chwile spędzone w brzuszku mamy, zatem są kojarzone z bezpieczeństwem. Dlatego też większość dzieci włożona do rożków szybko się uspokaja. Ponadto rożek może służyć jako przenośny przewijak, ponieważ jest odpowiednio sztywny i miękki, zatem po jego rozłożeniu mamy sporo miejsca do przewijania. Niektórzy rodzice traktują rożek jako forma do bezpiecznego przenoszenia i w ogóle noszenia dziecka, ponieważ nie mają jeszcze wprawy i nie wiedzą jak właściwie podtrzymywać dziecko. Rożki mogą być wykonane z bawełny, tkaniny minky czy bambusa z antyalergicznym wypełnieniem.

Usztywniane rożki są bardziej stabilne, dlatego preferują je niedoświadczeni rodzice. Kiedy dziecko z niego wyrośnie, to z powodzeniem może służyć jako mata do zabawy, nauki leżenia na brzuszku poza łóżeczkiem czy jako miękki materacyk w wózku.