Najnowsze trendy w urządzaniu mieszkania szkło

Szkło zawsze było obecne w naszych domach. W większości jednak kojarzy nam się ono z zastawą stołową, szklankami i talerzami, ewentualnie z wazonami i ozdobnymi misami, wystawianymi od święta na wspólny stół.

Jakie są najnowsze szklane trendy?

Daszki szklaneW łazienkach (a później także w przedpokojach czy na szafach) były obecne lustra, jest to jednak specyficzny rodzaj szkła. Szkło było do tej pory niedoceniane zarówno przez zwykłych mieszkańców, jak i przez profesjonalnych architektów i projektantów wnętrz. A przecież jest łatwe w utrzymaniu i myciu. Owszem, w zderzeniu z podłogą drewno czy plastik mają przewagę nad szkłem, bo się nie zbiją. Jednak jeśli będziemy się z nim obchodzić delikatniej przetrwa lata bez uszczerbku na wyglądzie i kształcie, nie odkształci się jak plastik ani nie odbarwi jak nielakierowane drewno. Pierwsze pojawiły się szklane balustrady przy schodach. Później pojawiły się daszki szklane umiejscawiane nad drzwiami, oknami czy balonami w celu ochrony przed deszczem. Wyglądały one zdecydowanie lepiej niż balustrady i daszki z blachy falistej, które każdy z nas kojarzy. Później pojawiły się zabudowy szklane, głównie w łazience i kuchni jako przepierzenie odgraniczające je od pozostałej części domu. Szkło satynowe czy ornamentowe nadało się do tego idealnie. Jednoczenie przepuszczało wystarczająca ilość światła, ale dawało wystarczająco dużo prywatności, ze względu na swoją nieprzeźroczystość. Ostatnim hitem sezonu jest grafika na szkle. Może ona z łatwością zastępować obrazy na ścianie a posiada dodatkowe zalety, takie jak łatwość czyszczenia( jak wyczyścić obraz nie uszkadzając go?

Nawet ramy obrazów ciężko cię czyści a co dopiero resztę) oraz wspomnianą już trwałość materiałów (drewniana rama, a tym bardziej plastikowa z czasem się zniszczy).