Napój yerba mate dla osób początkujących

Od wielu lat piję kawę. Jednak przez jej nadużywanie mam pewne problemy zdrowotne. Lekarz polecił mi abym znalazła lepszą i zdrowszą alternatywę. Zachęcając mnie do zmiany wspomniał że jest wiele innych zdrowszych sposobów na to aby pobudzić organizm.

Pierwsze kroki z yerba mate

yerba mate dla początkującychZachęcona przez lekarza postanowiłam poszukać alternatywy do czarnej kawy którą potrafiłam pić litrami. Odzwyczajenie się od kofeiny w takiej postaci wcale nie jest łatwe. Lekarz polecił mi bym stopniowo zmniejszała sobie ilość kawy wciągu dnia, a gdy odzwyczaję się od kofeiny mam znaleźć alternatywę. Gdybym z dnia na dzień przestała pić kawę czułabym się fatalnie i psychicznie i fizycznie. Lekarz uświadomił mi jak bardzo uzależniłam się od tej łatwo dostępnej używki i jak bardzo mój organizm cierpi przez ilość kawy jaką w siebie codziennie wlewam. Przy tak dużej zmianie chciałam aby zamiennik kawy był zdrowszy. Przy rozmowie z przyjaciółką która znała moje problemy bardzo dobrze zrodził się pomysł aby spróbować pić yerba matę. Powiedziała że sama gdy przestała pić kawę szukała czegoś dla siebie. Nie wiedząc co będzie dla niej najlepsze wpisała w przeglądarkę frazę yerba mate dla początkujących. Tak trafiła na stronę która doradzała jaka yerba będzie dla niej odpowiednia i jakich akcesoriów potrzebuje. Sama stwierdziłam że jest to dobra alternatywa i po spotkaniu zrobiłam tak samo. Aby zacząć swoją przygodę z yerbą nie trzeba wydawać wielkich pieniędzy. Wystarczą najprostsze akcesoria które pozwolą nauczyć się dobrze parzyć napar. Oprócz odpowiedniego sprzętu warto zakupić yerbę która ma delikatny smak. Pamiętać należy że napar ma swój specyficzny smak i warto zacząć od łagodnych odmian które nie są tak intensywne.

Najważniejsze w rozpoczęciu przygody z yerbą jest nieeksperymentowanie. Jeśli już na samym początku nie będziemy trzymać się przepisu i zaleceń nigdy nie poznamy prawidłowych właściwości oraz smaku napoju. Przez to możemy się zrazić już na samym początku.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Zakupy